Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på http://kundo.se/org/sverigesradio/
Urheilu-uutisia ja -haastatteluja ruotsinsuomalaisesta näkökulmasta. / Sisuradios sportbevakning.

Jääkiekon MM-kisojen ohjelma

Julkaistu fredag 4 maj 2012 kl 23.42

ALKUSARJA

Helsinki: Kanada, Kazakstan, Ranska, Slovakia, Suomi, Sveitsi, USA, Valko-Venäjä
Tukholma: Italia, Latvia, Norja, Ruotsi, Saksa, Tanska, Tshekki, Venäjä


Perjantai 4.5.


HELSINKI:
USA - Ranska
Kanada - Slovakia
Valko-Venäjä - Suomi

TUKHOLMA
Saksa - Italia
Tshekki - Tanska
Ruotsi - Norja


Lauantai 5.5.


HELSINKI
Sveitsi - Kazakstan
Kanada - USA

TUKHOLMA
Latvia - Venäjä
Ruotsi - Tshekki


Sunnuntai 6.5.


HELSINKI
Ranska - Kazakstan
Suomi - Slovakia
Sveitsi - Valko-Venäjä

TUKHOLMA
Tanska - Italia
Venäjä - Norja
Saksa - Latvia


Maanantai 7.5.


HELSINKI
Ranska - Kanada
USA - Slovakia

TUKHOLMA
Tshekki - Norja
Tanska - Ruotsi


Tiistai 8.5.


HELSINKI
Valko-Venäjä - Kazakstan
Suomi - Sveitsi

TUKHOLMA
Latvia - Italia
Venäjä - Saksa


Keskiviikko 9.5.


HELSINKI
Slovakia - Kazakstan
Kanada - Sveitsi

TUKHOLMA
Norja - Italia
Ruotsi - Saksa


Torstai 10.5.


HELSINKI
USA - Valko-Venäjä
Ranska - Suomi

TUKHOLMA
Tanska - Venäjä
Tshekki - Latvia


Perjantai 11.5.


HELSINKI
Kazakstan - USA
Suomi - Kanada

TUKHOLMA
Italia - Tshekki
Venäjä - Ruotsi


Lauantai 12.5.


HELSINKI
Slovakia - Valko-Venäjä
Sveitsi - Ranska
Kazakstan - Kanada

TUKHOLMA
Norja - Latvia
Saksa - Tanska
Italia - Ruotsi


Sunnuntai 13.5.


TUKHOLMA
Venäjä - Tshekki
Saksa - Norja

HELSINKI
Suomi
- USA
Sveitsi - Slovakia


Maanantai 14.5.


HELSINKI
Valko-Venäjä - Ranska
Kazakstan - Suomi

TUKHOLMA
Latvia - Tanska
Italia - Venäjä


Tiistai 15.5.


HELSINKI
Kanada - Valko-Venäjä
Slovakia - Ranska
USA - Sveitsi

TUKHOLMA
Norja - Tanska
Tshekki - Saksa
Ruotsi - Latvia


PUOLIVÄLIERÄT (HELSINKI JA TUKHOLMA)

Helsingin lohkon ykkönen (1H) kohtaa Helsingin lohkon nelosen (4H) ja kakkonen (2H) kolmosen (3H).

Tukholman lohkon ykkönen (1T) kohtaa Tukholman lohkon nelosen (4T) ja kakkonen (2T) kolmosen (3T).


Torstai 17.5. 


Helsinki: Ottelu 1 (1H-4H)
Tukholma: Ottelu 2 (1T-4T)

Helsinki: Ottelu 3 2H-3H
Tukholma: Ottelu 4 2T-3T


VÄLIERÄT (HELSINKI)


Lauantai 19.5.


Välierä 1: Voittaja 1H-4H - voittaja 2T-3T
Välierä 2: Voittaja 1T-4T - voittaja 2H-3H

Jos Suomi etenee semifinaaleihin, se pelaa aikaisemmassa ottelussa.
Jos Ruotsi etenee semifinaaleihin, mutta Suomi ei, Ruotsi pelaa aikaisemmassa ottelussa.
Jos Suomi ja Ruotsi kohtaavat semifinaaleissa, pelaavat joukkueet aikaisemmassa ottelussa.

 

MITALIOTTELUT (HELSINKI)


Sunnuntai 20.5.


16.00 (Suomen aikaan) Pronssiottelu
20.30
(Suomen aikaan) Loppuottelu

Journalismimme perustana on uskottavuus ja puolueettomuus. Sveriges Radio on riippumaton poliittisista, uskonnollisista, taloudellisista, julkisista ja yksityisistä intresseistä.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".