Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på https://kundo.se/org/sverigesradio/

Kontakta musikprogram och webbkanaler!

Publicerat söndag 14 januari 2007 kl 15.12



Sveriges Radio AB


Oxenstiernsgatan 20
105 10 Stockholm
08-784 50 00 växel

Pumpgatan 2
405 13 Göteborg
031-83 70 00 växel

Baltzarsgatan 16
211 01 Malmö
040-666 55 00 växel


Musikredaktörer

Jonas Westman
Redaktionschef för musikläggning i Sveriges Radio
08-784 17 03
jonas.westman@sverigesradio.se  

Maria Enzell
Musikredaktör för Metropol, P3 Star och Natten
08-784 96 74
maria.enzell@sverigesradio.se

Karin Gunnarsson (föräldraledig from 20110822 tom 20120430)
Musikredaktör i P3/P3 Koordinator
08-784 17 45
karin.gunnarsson@sverigesradio.se

Fanny Dellgran
Musikredaktör för Din Gata
040-666 56 28
fanny.dellgran@sverigesradio.se

Linda Nordeman
Musikredaktör i P3
08-784 17 62
linda.nordeman@sverigesradio.se

Cecilia Osorio (vikarie för Karin Gunnarsson)
Musikredaktör i P3
011-495 41 66
cecilia.osorio@sverigesradio.se

Germund Stenhag
Musikredaktör i P3
08-784 41 22
germund.stenhag@sverigesradio.se


MUSIKREDAKTIONER

Musikguiden i P3

Stockholm

Ann-Louise Corbee
Gruppchef Musikguiden i P3
08-784 50 00
ann-louise.corbee@ sverigesradio.se

Märta Myrstener
Producent
070-873 44 21
08-784 34 35
märta.myrstener@sverigesradio.se

Jenny Seth
Programledare
0708-73 45 26
jenny.seth@sverigesradio.se

Billy Rimgard
Webbredaktör
070-873 44 92
billy.rimgard@sverigesradio.se

Iman Hazheer
Reporter
070-813 21 33
iman.hazheer@sverigesradio.se

Pelle Moeld
Reporter/programledare
070-101 58 52
pelle.moeld@sverigesradio.se

Håkan Persson
Musikguiden i P3; Rock med Håkan Persson
08-784 3819
håkan.persson@sverigesradio.se

 
Göteborg

Marcus Moray-Halldin
Reporter
031-83 76 69
marcus.morey_halldin@sr.se


Malmö

Sandra Mickelsson
Reporter/programledare
0721-187 89 54
sandra.mickelsson@sverigesradio.se

Mats Nileskär
Programledare/producent
Musikguiden i P3; Soul med Mats Nileskär'
040- 666 55 43
mats.nileskar@sverigesradio.se

Jason ”Timbuktu” Diakité
Programledare
Jasons Spellista
040/666 55 00  
jason.diakite@sverigesradio.se 

 
Norrköping

Michael Cederberg
Programledare
Musikguiden i P3 med Micke Cederberg
070-983 92 26
011-495 41 31
mickael.cederberg@sverigesradio.se

Christel Valsinger
Programledare/ tf P3 Koordinator
Musikguiden i P3 med Christel Valsinger
011-495 41 35
christel.valsinger@sverigesradio.se

Stefan Lindeberg
Programledare
Digilistan
011-495 41 33
070-845 79 99
stefan.lindeberg@sverigesradio.se


Externa Bolag

MassaMedia
Musikguiden i P3 med gästredaktör
http://www.massamedia.se/
+46-(0)911- 915 90
evnita.karlsson@massamedia.se
camilla.zamek@massamedia.se

A-One Produktion AB
Musikguiden i P3: Sommarsession/P3 Star
http://www.a-one.se
+46-(0)70-685 09 39
anders.olsson@a-one.se


P3 Live

Stockholm

Ulf Gruvberg
producent/samordnare 08-784 1269
ulf.gruvberg@sverigesradio.se

Helena (Nenne) Zetterberg,
producent/samordnare 08-784 1729
nenne.zetterberg@sverigesradio.se

Liv Ungermark,
producent P3 Live Session  08-784 1239
liv.ungermark@sverigesradio.se


Malmö

Saman Bakhtiari,
producent 040-6665585
saman.bakhtiari@sverigesradio.se


Göteborg

Karin Forsmark, P3 Live Session
producent 031/837622
karin.forsmark@sverigesradio.se

Torsten Larsson,
producent
torsten.larsson@sverigesradio.se

Luleå

Fredrika Johansson
producent 0920-275368
fredrika.johansson@sverigesradio.se

 
Umeå

Mikael Lindberg
producent 090-171723
Mikael.lindberg@sverigesradio.se


Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".