Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på http://kundo.se/org/sverigesradio/
Vi bevakar gotländska idrottsprestationer i många olika sammanhang. Ofta sänder vi direkt.

September 2011

Publicerat fredag 4 mars 2011 kl 17.49

Lördag 3 september

  • Fotboll
    13:00 Herrar, division 2 Södra Svealand, Värmdö IF - FC Gute
    14:00 Damer, division 2 Östra Svealand, Tierps IF - Dalhem IF
    13:00 Herrar, division 3 Norra Svealand, Bele Barkarby FF - Dalhem IF
  • Varpa
    Tvåmanna-SM

Söndag 4 september

  • Fotboll
    16:30 Pojkallsvenskan Östra Svealand, FC Gute - Assyriska FF
    16:00 Herrar, division 4, Fårösunds GOIK - Visby AIK
    16:00 Herrar, division 4, FC Copa - IFK Visby
    16:00 Herrar, division 4, Eskelhems GoIF - FC Gute B
    16:00 Herrar, division 4, Fardhem IF - Hangvar SK
  • Varpa
    Tvåmanna-SM

Fredag 9 september

  • Fotboll
    19:00 Herrar, division 4, Visby AIK - Fardhem IF
  • Trav
    15.00 Eftermiddagstrav, Skrubbs

Lördag 10 september

  • Fotboll
    14:00 Damer, division 2 Östra Svealand, Gimo IF FK - Dalhem IF
    16:00 Herrar, division 3 Norra Svealand, Dalhem IF - Karlbergs BK
    16:00 Pojkallsvenskan Östra Svealand, Huddinge IF - FC Gute

Söndag 11 september

  • Fotboll
    16:30 Herrar, division 2 Södra Svealand, FC Gute - Eskilstuna City FK
    16:00 Herrar, division 4, Hangvar SK - Eskelhems GoIF
    16:00 Herrar, division 4, FC Gute B - FC Copa
    16:00 Herrar, division 4, IFK Visby - Fårösunds GOIK

Fredag 16 september

  • Trav
    12.15 Lunchtrav, Skrubbs

Lördag 17 september

  • Fotboll
    13:00 Herrar, division 2 Södra Svealand, FOC Farsta - FC Gute
    13:00 Damer, division 2 Östra Svealand, Bele Barkarby FF - Dalhem IF
    14:30 Herrar, division 3 Norra Svealand, Unik FK - Dalhem IF
    16:30 Pojkallsvenskan Östra Svealand, FC Gute - IFK Lidingö FK

Söndag 18 september

  • Fotboll
    16:00 Herrar, division 4, Fårösunds GOIK - FC Gute B
    16:00 Herrar, division 4, FC Copa - Eskelhems GoIF
    16:00 Herrar, division 4, Visby AIK - Hangvar SK
    16:00 Herrar, division 4, Fardhem IF - IFK Visby

Lördag 24 september

  • Fotboll
    13:00 Damer, division 2 Östra Svealand, Dalhem IF - IFK Lidingö FK
    16:30 Herrar, division 3 Norra Svealand, Dalhem IF - Kungsängens IF
    13:00 Pojkallsvenskan Östra Svealand, Enskede IK - FC Gute
  • Innebandy
    17.00 Elitserien damer, Endre IF - Huddinge IK (seriepremiär)

Söndag 25 september

  • Fotboll
    16:30 Herrar, division 2 Södra Svealand, FC Gute - Konyaspor KIF
    16:00 Herrar, division 4, FC Gute B - Fardhem IF
    16:00 Herrar, division 4, IFK Visby - Visby AIK
    16:00 Herrar, division 4, Hangvar SK - FC Copa
    16:00 Herrar, division 4, Eskelhems GoIF - Fårösunds GOIK
Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".