Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på https://kundo.se/org/sverigesradio/
Från 2008. Sveriges Radios tyngsta miljöreportar följer upp kända miljölarm med utgångspunkt från unika...

Medarbetare

Publicerat torsdag 27 december 2007 kl 11.02

Vi vill gärna höra av dig som lyssnar

Kom med idéer och synpunkter till programmet! Du kan skicka e-post till miljolarm@sr.se eller direkt till en viss medarbetare eller ringa till producenten Johan Bergendorff på telefonnummer 0709-957544

Reportrar:
Jenny Berntsson Djurvall jenny.berntson@sr.se,
Sven Börjesson sven.borjesson@sr.se,
Ingrid Gustavsson ingrid.gustavsson@sr.se,
Gustaf Klarin gustaf.klarin@sr.se,
Linda AP Larsson linda.ap@gmail.com,
Malin Olofsson malin.olofsson@sr.se,
Anders Wennersten anders.wennersten@sr.se

Producent:
Johan Bergendorff johan.bergendorff@sr.se mobil: 0709/957544

Programledare:
Marie-Louise Kristola marie-louise.kristola@sr.se  

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min Lista".