Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på http://kundo.se/org/sverigesradio/

Oxberg topp 100 herrar

Publicerat söndag 6 mars 2011 kl 07.00

1 Arne Post Norway 02:35:33 
2 Jerry Ahrlin Brunflo IF 02:35:34 +00:01
3 Stanislav Rezac Czech Republic 02:35:35 +00:02
4 Anders Aukland Norway 02:35:36 +00:03
5 Jörgen Brink Hudiksvalls IF 02:36:33 +01:00
6 Simen Östensen Norway 02:36:34 +01:01
7 Rikard Andreasson Laisvalls Sportklubb 02:36:34 +01:01
8 Marco Cattaneo Italy 02:36:41 +01:08
9 Thomas Henriksen Norway 02:37:12 +01:39
10 Jens Eriksson Dala-Floda IF 02:37:37 +02:04
11 Audun Laugaland Norway 02:37:53 +02:20
12 Martin Larsson Arvika IS 02:37:54 +02:21
13 Andrè Haugsbö Norway 02:37:54 +02:21
14 Johan Kjölstad Norway 02:37:55 +02:22
15 Teodor Peterson Åsarna IK 02:37:55 +02:22
16 Nicola Morandini Italy 02:37:55 +02:22
17 Oskar Svärd Försvarets Sportklubb 02:37:55 +02:22
18 Anton Sjöholm Östersunds Skidlöparekl 02:37:56 +02:23
19 Mathias Fredriksson AXA Sports Club 02:37:57 +02:24
20 Dan Moberg IFK Skövde Skidklubb 02:37:57 +02:24
21 Kjetil Dammen Norway 02:38:05 +02:32
22 Anders Högberg IFK Umeå 02:38:06 +02:33
23 Björn Lind IFK Umeå 02:38:11 +02:38
24 Markus Jönsson Tranemo IF Skidklubb 02:38:13 +02:40
25 David Frisk IFK Mora SK 02:38:16 +02:43
26 Börre Naess Norway 02:39:14 +03:41
27 Oscar Bergström IFK Mora SK 02:39:14 +03:41
28 Ivar Tveiten Norway 02:39:15 +03:42
29 Espen Harald Bjerke Norway 02:39:16 +03:43
30 Anders Myrland Norway 02:40:31 +04:58
31 John Björgård Norway 02:40:35 +05:02
32 Thomas Freimuth Germany 02:40:35 +05:02
33 Mattias Nilsson Biathlon Östersund IF 02:40:46 +05:13
34 Martin Liljemark SK Bore 02:40:47 +05:14
35 Lars Ljung Hudiksvalls IF 02:40:48 +05:15
36 Daniel Tynell Grycksbo IF OK 02:40:50 +05:17
37 Sergio Bonardi Italy 02:40:50 +05:17
38 Marcus Johansson Ulricehamns IF 02:40:51 +05:18
39 Patrik Johansson IFK Skövde Skidklubb 02:40:51 +05:18
40 Jimmie Johnsson Falun/Borlänge SK 02:40:51 +05:18
41 Bruno Carrara Italy 02:40:52 +05:19
42 Martin Sutter Austria 02:40:54 +05:21
43 Markus Leijon IFK Mora SK 02:40:55 +05:22
44 Tommy Åsen Norway 02:40:56 +05:23
45 Lars Suther IFK Mora SK 02:40:56 +05:23
46 Steffen Saeterhagen Paulsen Norway 02:40:56 +05:23
47 Jens Arne Svartedal Norway 02:40:58 +05:25
48 Anton Jernberg Hudiksvalls IF 02:41:02 +05:29
49 Morten Eide Pedersen Norway 02:41:08 +05:35
50 Anders Palmér Karlslunds IF 02:41:08 +05:35
51 Mats Jakobsson Finland 02:41:09 +05:36
52 Håkan Löfström Falun/Borlänge SK 02:41:09 +05:36
53 Rikard Tynell Falun/Borlänge SK 02:41:23 +05:50
54 Torjus Börsheim Norway 02:41:23 +05:50
55 Per-Olov Svahn Boxholm-Ekeby SK 02:41:54 +06:21
56 Håvard Hansen Norway 02:42:22 +06:49
57 Priit Talves Estonia 02:43:11 +07:38
58 Martin Rosvall Lycksele IF 02:43:11 +07:38
59 Frode Jermstad Norway 02:43:35 +08:02
60 Erik Wickström IF Hallby SOK 02:44:53 +09:20
61 Patrik Karlsson Garphyttans IF 02:44:54 +09:21
62 Fredric Uusitalo Sollefteå SK 02:44:54 +09:21
63 Anders Mölmen Höst Norway 02:45:25 +09:52
64 Jonatan Thoresson Östersunds Skidlöparekl 02:45:34 +10:01
65 Svein Tore Sinnes Norway 02:46:18 +10:45
66 Johan Samuelsson SK Järven 02:46:52 +11:19
67 Stefan Sunnerberg SK Ringen 02:46:54 +11:21
68 Erling Christiansen Norway 02:46:54 +11:21
69 Lars Högnes Norway 02:46:54 +11:21
70 Thomas Steurer Austria 02:46:54 +11:21
71 Erik Olofsson Biathlon Östersund IF 02:47:08 +11:35
72 Rasmus Blom Högsäter GF 02:47:19 +11:46
73 Emil Brindbergs Vansbro AIK Skidklubb 02:47:51 +12:18
74 Reinhart Kargruber Italy 02:48:59 +13:26
75 Benjamin Seifert Germany 02:49:00 +13:27
76 Ronnie Löf Högbo GIF 02:49:00 +13:27
77 Olle Sjöström Karlslunds IF 02:49:01 +13:28
78 Toralf Heimdal Norway 02:49:01 +13:28
79 Adam Steen Falun/Borlänge SK 02:49:02 +13:29
80 Joakim Engström IFK Mora SK 02:49:02 +13:29
81 Eric Simonsson Landöns IF 02:49:03 +13:30
82 Hampus Lindblom Åsarna IK 02:49:04 +13:31
83 Ole Jakob Naess Norway 02:49:04 +13:31
84 Antti Lampinen Finland 02:49:06 +13:33
85 Gunnar Hammarberg Östersunds Skidlöparekl 02:49:12 +13:39
86 Reinar Aaland Norway 02:49:27 +13:54
87 Knut Anders Hatlen Norway 02:49:39 +14:06
88 Niko Nättinen Finland 02:49:41 +14:08
89 Martti Himma Estonia 02:49:52 +14:19
90 Thomas Strid IFK Mora SK 02:49:56 +14:23
91 Jonas Nielsen Norway 02:49:57 +14:24
92 Tomas Jakoubek Czech Republic 02:49:57 +14:24
93 Josef Lipburger Austria 02:50:07 +14:34
94 Robin Norum IFK Umeå 02:50:08 +14:35
95 Ola Sandholt Norway 02:50:12 +14:39
96 Pasi Vuori Finland 02:50:31 +14:58
97 Tobias Westman IK Stern 02:50:31 +14:58
98 Claus Sellevoll Norway 02:50:57 +15:24
99 Tor Joar Ravndal Norway 02:50:58 +15:25
100 Daniel Johansson IFK Umeå 02:50:58 +15:25

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".