Eriks betraktelser

Publicerat: måndag 2 juli 2012 kl 09:49

Erik Isaksson är bisittare i P4 Morgon under juli månad. Regelbundet kommer han med reflektioner kring det han stöter på.


Den 4 juli:
Vad innebär det att vara snygg? Alla tycker olika, innebär inte det att alla är snygga? Betraktelse av Erik Isaksson i P4 Morgon, Sveriges Radio P4 Väst. Betraktelse av ordet "snygg" Betraktelse av ordet "snygg" (1:31)
Den 4 juli: Vad innebär det att vara snygg? Alla tycker olika, innebär inte det att alla är snygga? Betraktelse av Erik Isaksson i P4 Morgon, Sveriges Radio P4 Väst.
Onsdag 04 juli 2012 kl 09:11 (Det bästa från P4 Väst)


Den 3 juli:
 
Vad är egentligen allmänbildning? Frågar man folk får man olika svar. Är det ett obrukbart uttryck eftersom det är så svårtolkat? Betraktelse om allmänbildning Betraktelse om allmänbildning (1:59)
Den 3 juli: Vad är egentligen allmänbildning? Frågar man folk får man olika svar. Är det ett obrukbart uttryck eftersom det är så svårtolkat? Betraktelse av Erik Isaksson i P4 Morgon, Sveriges Radio P4 Väst.
Måndag 02 juli 2012 kl 13:51 (Det bästa från P4 Väst)