Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på http://kundo.se/org/sverigesradio/

Redaktionen

Publicerat torsdag 3 september 2009 kl 11.45

Henrik Arvidsson
Tf chef för Kulturnytt
henrik.arvidsson@sr.se
08-784 36 53

Mårten Arndtzén
bevakar konst & kulturpolitik
marten.arndtzen@sr.se
08-784 11 84

Elin Claeson
litteraturkritiker
chef för Kulturradion
elin.claeson@sr.se
08-784 13 77

Gunnar Bolin
bevakar film, konst & litteratur 
gunnar.bolin@sr.se
08-784 25 47

Maria Edström
bevakar teater
maria.edstrom@sr.se
08-7841884

Per Feltzin
bevakar opera & musikaler
per.feltzin@sr.se
08-7841384

Karsten Thurfjell
bevakar konst & film
karsten.thurfjell@sr.se
08-784 16 87

Måns Hirschfeldt
bevakar film & konst
mans.hirschfeldt@sr.se 
08-784 13 76

Johannes Andreasson
webbredaktör
johannes.andreasson@sr.se
08-784 22 50

Hannes Fossbo
reporter och webbredaktör
hannes.fossbo@sr.se
08-784 23 14

Hedvig Weibull
reporter i Stockholm
hedvig.weibull@sr.se
08-784 65 86

Naila Saleem
reporter i Stockholm
naila.saleem@sr.se
076 - 879 74 34

Kerstin Berggren
reporter i Umeå
kerstin.berggren@sr.se
090-17 17 32

Mia Gerdin 
reporter i Göteborg
mia.gerdin@sr.se
031-83 75 76

Lars Lönroth 
reporter i Malmö 
lars.lonroth@sr.se
040-666 55 34

David Richter
reporter i Malmö
david.richter@sr.se
040-666 55 54

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".