Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på http://kundo.se/org/sverigesradio/

Kulturredaktionens kritiker

Publicerat torsdag 10 september 2009 kl 14.09

Mats Arvidsson, konst- och litteraturkritiker
mats.arvidsson@sr.se

Cecilia Blomberg, konst- och danskritiker
cecilia.blomberg@sr.se

Anneli Dufva, litteratur- och teaterkritiker
anneli.dufva@sr.se

Louise Epstein, litteraturkritiker
louise.epstein@sr.se

Lars Hermansson, litteraturkritiker
lars.hermansson@sr.se

Marie Lundström, litteraturkritiker
marie.lundstrom@sr.se

Göran Sommardal, film- och litteraturkritiker
goran.sommardal@sr.se

Jenny Teleman, litteratur- och teaterkritiker
jenny.teleman@sr.se

Mikael Timm, litteraturkritiker
mikael.timm@sr.se

Katarina Wikars, litteraturkritiker
katarina.wikars@sr.se

Roger Wilson, filmkritiker
roger.wilson@sr.se

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".