Hoppa till textinnehållet Sajtkarta Support Kontakta Sveriges radio Spelaren Alla kanaler

Fotboll

Radiosportens samlade rapportering

 
vm-kvalet

Experten: De här elva ska starta, Hamrén

Publicerat: tisdag 11 september 2012 kl 05:59 , Radiosporten

Peta Mikael Lustig och Pontus Wernbloom till förmån för Adam Johansson och Anders Svensson, det menar Radiosportens Richard Henriksson inför mötet med Kazakstan.

FLER LJUDKLIPP

Richard Henrikssons startelva mot Kazakstan (4-2-3-1)

Andreas Isaksson

Adam Johansson  Jonas Olsson  Andreas Granqvist  Behrang Safari

Anders Svensson  Rasmus Elm
Sebastian Larsson  Zlatan Ibrahimovic  Ola Toivinen

Johan Elmander

Vill du veta hur Radiosportens fotbollsexpert Richard Henriksson motiverar sin startelva, lyssna på ljudklippet ovan.

Robert Tennisberg
robert.tennisberg@sr.se

Martin Sundelius
martin.sundelius@sr.se


Du måste aktivera javascript för att se sverigesradio.se korrekt. Läs mer på sverigesradio/support

 

Det här är ljudspelaren på sverigesradio.se. Just nu spelas ingenting. Klicka på en ljudlänk så startar den. Du kan göra spelaren mindre genom att klicka på knappen Min radio.

Om du har frågor om eller synpunkter på Sveriges radios webbradio kan du höra av dig till webmaster@sverigesradio.se

Vill du dela med dig?

Dela ut en viss tidpunkt i ett ljudklipp

Högerklicka på tidsaxeln och välj ”Dela ut till aktuell tidpunkt” så får du en länk som startar ljudet på en visst plats i ljudet. Detta fungerar bara på ljudklipp, inte direktsändningar

Vill du dela med dig?

Ljudklippet startas på det antal sekunder som du har valt. Den du delar till kan även spola tillbaka till början av ljudklippet och lyssna på hela klippet.

Mina favoriter

  • Du kommer alltid åt dina favoritprograms senaste avsnitt och dina favoritkanaler med bara ett klick.

    Lägg till så många du vill!

Spelkö

  • Du kan spara klipp och program i en spelkö. Klicka på pilen efter en ljudlänk och välj att lägga på kö.

Historik

  • Allt du lyssnat på kommer du alltid åt med bara ett klick.

    Alla ljudklipp du lyssnar på hamnar här.

Rensa
Hjälp
Byt ljudkvalitet: