Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på http://kundo.se/org/sverigesradio/

Kontakta P4 Kalmar

Publicerat onsdag 6 november 2013 kl 11.57

Nyhetstips eller idéer till programmen:

Ring 0480-59 000 – tipstelefonen är öppen dygnet runt

E-post: p4kalmar@sverigesradio.se

Tips till trafikredaktionen: 020-999 444

Postadress: Sveriges Radio Kalmar, 391 83 Kalmar

Radiohuset i Kalmar

Besöksadress: Norra vägen 22
Postadress: 391 83 Kalmar
Telefon: 0480-45 80 00 (växel)
Insändartelefon: 0480-45 80 80
Teknikjour: 0480-45 80 50

Lokalredaktionen i Västervik

Besöksadress: Nygatan 10
Postadress: Box 43, 593 21 Västervik
Johanna Lindblad Ahl: 0480-45 80 14
Leif Johansson: 0480-45 80 23

Kanalledning

Kanalchef
Anja Thorkelsson-Lindahl: 0480-45 80 01
anja.thorkelsson@sverigesradio.se

Programchef
Anna Olofsson: 0480-45 80 22
anna.m.olofsson@sverigesradio.se

Nyhetschef
Louise Haag: 0480-45 80 10
louise.haag@sverigesradio.se

Webbchef
Niklas Kaldner: 0480-45 80 21
niklas.kaldner@sverigesradio.se

Sportansvarig
Bosse Nilsson: 0480-45 80 28
bosse.nilsson@sverigesradio.se

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".