Kontakta Meänraatio-redaktionen

Telefonnummer redaktionen: 0978-27 78 00

Mail
Meänraatio:           meanraatio@sverigesradio.se
Finnmix:                finnmix@sverigesradio.se
Publiknätverket:   publikmeanraatio@sverigesradio.se
Gränslöst:             granslost@sverigesradio.se

*
Besöksadress:
Medborgarvägen 2, 984 31 Pajala

 Armi Rousu Tel. 072-724 41 11
armi.rousu@sverigesradio.se 
Programchef

Regina Veräjä Tel. 070-653 45 25
regina.veraja@sverigesradio.se
Reporter, programledare, publikredaktör

Rolf Digervall Tel. 0978-27 78 06, 073-292 83 20
rolf.digervall@sverigesradio.se 
Reporter, programledare, teknikkontakt

Bertil Isaksson  Tel. 070-327 34 16
bertil.isaksson@sverigesradio.se
Reporter Barents

*
Besöksadress: Matarengivägen 22, 957 31 Övertorneå

Peter Karlberg Tel 073-712 46 57
peter.karlberg@sverigesradio.se
Reporter, programledare

Ahti Aasa  Tel. 0920-27 53 72, 070-088 06 68
ahti.aasa@sverigesradio.se
Reporter, programledare

*
Besöksadress:
Bredgränd 7b, 753 20 Uppsala

Henrik Niva Tel. 0978-27 78 16, 073-655 87 00
henrik.niva@sverigesradio.se
Reporter, programledare, webbansvarig

 

Utgivningsansvarig Patrik Boström, kanalchef P4 Norrbotten
Kontaktuppgifter Patrik Boström