Startlista: Damernas 10 km fri stil

Guldhoppet Charlotte Kalla går ut som startnummer 49 i damernas distanslopp över 10 kilometer fri stil. Marit Björgen går ut sist av favoriterna med startnummer 65.

Första åkare kör ut kl 13.30 (individuell start).

1. KOBAYASHI Yuki, JPN
2. PILLER Marina, ITA
3. GREGG Caitlin, USA
4. RANDALL Kikkan, USA
5 FAIVRE PICON Anouk, FRA
6. DEWEZ Xantheam, AUS
7. BONER Seraina, SUI
8. SARA Timea, ROU
9. DEBERTOLIS Ilaria, ITA
10. VISNAR Katja, SLO
11. ISHIDA Masako, JPN
12. WATSON Aimee, AUS
13. EINFALT Lea, SLO
14. MUSGRAVE Rosamund, GBR
15. VON SIEBENTHAL Nathalie, SUI
16. GRYGORENKO Kateryna, UKR
17. ZHUKOVA Natalia, RUS
18. KOZIELSKA Magdalena, POL
19. NYSTAD Claudia, GER
20. GRIGOROVA Antoniya, BUL
21. THOMAS HUGUE Coraline, FRA
22. JONES Perianne, CAN
23. AYMONIER Celia, FRA
24. BOTTOMLEY Esther, AUS
25. JASKOWIEC Sylwia, POL
26. MALEC Vedrana, CRO
27. RYDQVIST Maria, SWE
28. BOUFFARD-NESBITT Olivia, CAN
29. MONONEN Laura, FIN
30. LUKONINA Ina, BLR
31. PARMAKOSKI Krista, FIN
32. PROCHAZKOVA Alena, SVK
33. STADLOBER Teresa, AUT
34. YEATON Jessica, AUS
35. VRABCOVA - NYVLTOVA Eva, CZE
36. RUDAKOVA Ekaterina, BLR
37. DIGGINS Jessica, USA
38. ANTSYBOR Maryna, UKR
39. TANYGINA Alevtina, RUS
40. LANCHAKOVA Viktoriya, KAZ
41. ROPONEN Riitta-Liisa, FIN
42. GROHOVA Karolina, CZE
43. JACOBSEN Astrid Uhrenholdt, NOR
44. MANDRIKA Olga, KAZ
45. WIKEN Emma, SWE
46. KOLOMINA Yelena KAZ
47. NISKANEN Kerttu, FIN
48. SLONOVA Anastassiya, KAZ
49. KALLA Charlotte, SWE
50. SERDYUK Kateryna, UKR
51. BOEHLER Stefanie, GER
52. KUBINSKA Kornelia, POL
53. STEPHEN Elizabeth, USA
54. NISHIKAWA Emily, CAN
55. HAGA Ragnhild, NOR
56. ORGUE Laura, SPA
57. TCHEKALEVA Yulia, RUS
58. REPNITSYNA Olga, RUS
59. FESSEL Nicole, GER
60. MARCISZ Ewelina, POL
61. WENG Heidi, NOR
62. ÖBERG Jennie SWE
63. JOHAUG Therese NOR
64. SCHWARZ Nathalie AUT
65. BJOERGEN Marit, NOR
66. GALSTYAN Katya ARM
67. LI Xin, CHN
68. MUIZHNIECE Anda, LAT
69. SZOCS Emoke, HUN
70. KIROSKA Rosana, MKD
71. KARISIK Tanja, BIH