Kontakt

Sveriges Radio Sameradion & SVT Sápmi
Besöksadress: Österleden 21 KIRUNA

Sameradion 0980-37 22 00
oddasat@sverigesradio.se

SVT Sápmi: 0980-37 23 00
oddasat@svt.se

Kanalchef: Ole-Isak Mienna 
ole-isak.mienna@sverigesradio.se
0980 – 37 22 01

Redaktionschef SVT Sápmi: Linda Hermansson
019-35 35 10
linda.hermansson@svt.se

Agendachef: Thomas Sarri
thomas.sarri@sverigesradio.se 
080-37 22 02

Redaktör: Maria Dahlgren
maria.dahlgren@svt.se
0980-37 23 19

Redaktör: Maria Saijets 
maria.saijets@svt.se
073-712 87 79

Nyhetstips mm: 
E-post: 
oddasat@svt.se
nyheter.sami@sverigesradio.se

Programtips mm:
E-post:
sameradion@sverigesradio.se

Utdelningsadress:
Box 225
981 24 KIRUNA

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio och SVT är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.


Vuođđu min journalistihkas lea luohtehahttivuohta ja bealátkeahtesvuohta.Ruoŧa Rádio ja Ruoŧa TV leat sorjjasmeahttumat politihkalaš, oskkolaš, ruđalaš, almmolaš ja priváhta sierraberoštumiid ektui.


Läs mer om hur vi bedriver vårt arbete:
Loga eanet mo mii doaimmahat bargguideamet:

Sveriges Radio