Om Konflikt

Konflikt är Sveriges Radios fördjupande utrikesmagasin. Vi vill knyta ihop världspolitik och svensk vardag.

Ge oss beröm, kritik eller tips! Kontakta oss på konflikt@sverigesradio.se.

Vi finns också på Facebook och på Twitter, @p1konflikt.

I redaktionen:
Ivar Ekman programledare 
ivar.ekman@sverigesradio.se
@ivarekman 

Robin Olin programledare 
robin.olin@sverigesradio.se 
@robinolin

Anja Sahlberg producent
anja.sahlberg@sverigesradio.se
@aesahlberg

Katja Magnusson producent
katja.magnusson@sverigesradio.se 
@MagnussonKatja

Karin Lindblom gruppchef för Ekots fördjupningsprogram
karin.lindblom@sverigesradio.se
@lindblomkarin

Konflikt är en del av Ekoredaktionen på Sveriges Radio.

Programmet publiceras i vår app Sveriges Radio Play fredagar klockan 17.00 och i P1 lördagar 09.03.