Rock, metal och punk i P3 med John Andersson

Här finns inget ljud
Govänner! Ikväll blir det spansk stonerrock, walesisk black metal kött-och-potatis hardcore från United States of America och mycket, mycket mer!

Musik som spelats i avsnittet

  • 20.06
    Radkey - Underground
    Kompositör: Radkey
    Bolag: Little Man Records
  • 20.10
    Brända Ängar - Dimsyn
    Album: Första
    Kompositör: Brända Ängar
  • 20.15
    Krakel - 999
    Kompositör: Åsa Girgensohn, Katarina Söderström
    Bolag: Spinnup
  • 20.20
    Korpiklaani - Mylly
    Kompositör: Jonne Järvelä, Juho Kauppinen, Tuomas Keskimäki
    Bolag: Nuclear Blast
  • 20.25
    Acid Mess - Fuego Al Templo
    Kompositör: Acid Mess
    Bolag: Label Missing Spanien
  • 20.32
    Public Acid - Nuclear Child
    Kompositör: Public Acid
    Bolag: Beach Impediment Records
  • 20.35
    Public Acid - Electric Plague
    Kompositör: Public Acid
    Bolag: Beach Impediment Records
  • 20.37
    Black Pyre - Winter Solstice
    Kompositör: Black Pyre
    Bolag: Label Missing Storbritannien
  • 20.42
    Sarcoughagus - Self-Induced Lobotomy
    Kompositör: Sarcoughagus
    Bolag: Label Missing Usa
  • 20.46
    To Dust - Scales Of Avarice
    Kompositör: To Dust
    Bolag: Label Missing Usa
  • 20.49
    Doghouse Rose - Run 666
    Kompositör: Doghouse Rose
    Bolag: Stomp Records
  • 20.51
    Fumes - Faded Reality
    Kompositör: Daniel Bonofiglio
    Bolag: Dystonic Music
  • 20.57
    Crisis - Deeds Not Words
    Kompositör: Crisis
    Bolag: Wooden Lung
  • 21.03
    Deaf Rat - Within The Dead Souls
    Kompositör: Max Landegren, Frank Kooistra, Patrik Forsberg
    Bolag: Label Missing Sverige
  • 21.07
    Bather - Phantom Guilt
    Kompositör: Bather
    Bolag: Label Missing Usa
  • 21.11
    Void Commander - River Lord
    Kompositör: Void Commander
    Bolag: Majestic Mountain Records
  • 21.18
    Carnal Agony - The Cellardoor
    Kompositör: Mathias Wallin
    Bolag: Carnal Agony
  • 21.23
    Xuntold Sufferingx - Untold Suffering
    Kompositör: Xuntold Sufferingx
    Bolag: Records Dk (Distrokid)
  • 21.26
    Vandelay - Make It Burn
    Kompositör: Erik Andersson, Robert Andersson, Johan Andersson, Henrik Björk
    Bolag: Vandelay Industries
  • 21.30
    Speed Plans - Better Bombs
    Kompositör: Speed Plans
    Bolag: Records Dk (Distrokid)
  • 21.31
    Speed Plans - N-A
    Kompositör: Speed Plans
    Bolag: Records Dk (Distrokid)
  • 21.34
    Fuming Mouth - Beyond The Tomb
    Kompositör: Mark Whelan
    Bolag: Nuclear Blast
  • 21.39
    Skeleton Pit - Violent Raid
    Kompositör: Dominik Spranz
    Bolag: Mdd Records
  • 21.43
    Wretched Tongues - Vivication
    Kompositör: Matthew Alex Gardner
    Bolag: Label Missing Usa
  • 21.47
    Angelus Apatrida - Bleed The Crown
    Kompositör: Angelus Apatrida
    Bolag: Century Media
  • 21.52
    Wyrmwoods - Alzabo
    Kompositör: Marko Översti
    Bolag: Inverse Records
  • 21.57
    Bashdown - Create A God
    Kompositör: Bashdown
    Bolag: Nurecords