Rock, metal och punk i P3 med John Andersson

Här finns inget ljud
Govänner! Ikväll blir det fransk dödsmetall, amerikansk hardcore, rock n roll från Göteborg och mycket, mycket mer!

Musik som spelats i avsnittet

  • 20.06
    Hot Breath - Right Time
    Kompositör: Hot Breath
    Bolag: The Sign Records
  • 20.10
    Gojira - Amazonia
    Kompositör: Joseph Duplantier, Mario Duplantier
    Bolag: Roadrunner Records
  • 20.14
    August Burns Red - Icarus
    Kompositör: Brent Rambler, Dustin Davidson
    Bolag: Fearless Records
  • 20.18
    Elvenking - The Moon And Magic
    Kompositör: Aydan Fu, Davide Moras
    Bolag: Afm Records
  • 20.23
    Descalier - Get Up
    Kompositör: Descalier
    Bolag: Melody Records
  • 20.27
    Vera Norea - Blackburn Field
    Kompositör: Vera Norea Sunesson Ördell
    Bolag: Second Class Kids Records
  • 20.31
    Drill Sergeant - Their World
    Kompositör: Matthew Green
    Bolag: Convulse Records
  • 20.33
    Drill Sergeant - Blood Nectar
    Kompositör: Matthew Green
    Bolag: Convulse Records
  • 20.34
    Seven Doors - Blinding Horrors
    Kompositör: Ryan Wills
    Bolag: Label Missing Storbritannien
  • 20.40
    Disfuneral - Night Of The Hallucinated
    Kompositör: Disfuneral
    Bolag: Label Missing Frankrike
  • 20.43
    Liquid Sound Company - Cosmic Liquid Love
    Kompositör: Liquid Sound Company
    Bolag: Liquid Sound Records
  • 20.49
    1782 - Bloodline
    Kompositör: Marco Nieddu
    Bolag: Heavy Psych Sounds
  • 20.56
    Domain - Battle Cry
    Kompositör: Domain
    Bolag: Label Missing Usa
  • 21.03
    The Marigold - My Own Apostate
    Kompositör: The Marigold
    Bolag: Coffin & Bolt
  • 21.08
    Exil - Poison
    Kompositör: Exil
    Bolag: Armageddon
  • 21.11
    Pestkontroll - Smutsrock
    Kompositör: Pestkontroll
    Bolag: Label Missing Sverige
  • 21.15
    Wode - Lunar Madness
    Kompositör: Wode
    Bolag: 20 Buck Spin
  • 21.22
    Joy - Dirty
    Kompositör: Joy
    Bolag: Records Dk (Distrokid)
  • 21.26
    Rough Ground - Be Yourself
    Kompositör: Calderero Gregoire
    Bolag: Youth Authority Records
  • 21.29
    Holy Monitor - River
    Kompositör: Stefanos Mitsis, George Nikas
    Bolag: Blackspin Records
  • 21.36
    Mystic Priestess - Smoke & Mirrors
    Kompositör: Mystic Priestess
    Bolag: Records Dk (Distrokid)
  • 21.40
    Coalgarden - Acid Lindgren
    Kompositör: Björn Tauman, Jimmy Dersten, Andreas Sundelin, Sonny Jonasson, Mathias Henrysson
    Bolag: Dalapop Valley Music
  • 21.44
    Lindblom & Lindblom - Two Pricks
    Kompositör: Rickard Lindblom, Robert Lindblom
    Bolag: Lindblom & Lindblom
  • 21.49
    Skegss - Valhalla
    Kompositör: Benjamin Reed
    Bolag: Loma Vista Recordings
  • 21.52
    Ireful - Panzerschreck
    Kompositör: Ireful
    Bolag: Label Missing Italien
  • 21.58
    Powerage - Crushing Hammer
    Kompositör: Powerage
    Bolag: Sttw Records