Låtlistor

    • 22.32
      Pixel (Sigr), Ellen Andrea Wang (Kb,sång), Jonas Kilmork Vemøy (Trp), Harald Lassen (Tsax), Jon Audun Baar (Tr) - Call Me
      Kompositör: Ellen Andrea Wang
    • 22.35
      Pixel (Sigr), Ellen Andrea Wang (Kb,sång), Jonas Kilmork Vemøy (Trp), Harald Lassen (Tsax), Jon Audun Baar (Tr) - Passport
      Kompositör: Ellen Andrea Wang
    • 22.41
      Pixel (Sigr), Ellen Andrea Wang (Kb,sång), Jonas Kilmork Vemøy (Trp), Harald Lassen (Tsax), Jon Audun Baar (Tr) - Edge
      Kompositör: Ellen Andrea Wang
    • 22.47
      Pixel (Sigr), Ellen Andrea Wang (Kb,sång), Jonas Kilmork Vemøy (Trp), Harald Lassen (Tsax), Jon Audun Baar (Tr) - Space
      Kompositör: Ellen Andrea Wang
    • 22.52
      Lab Trio (Igr), Bram De Looze (Pi), Anneleen Boehme (Kb), Lander Gyselinck (Tr) - Maniac
      Kompositör: Michael Sembello
    • 22.59
      Lab Trio (Igr), Bram De Looze (Pi), Anneleen Boehme (Kb), Lander Gyselinck (Tr) - For Those Two Polar Bears
      Kompositör: Bram De Looze
    • 23.07
      Lab Trio (Igr), Bram De Looze (Pi), Anneleen Boehme (Kb), Lander Gyselinck (Tr) - Synkopenkult
      Kompositör: Lander Gyselinck
    • 23.14
      Foyn Trio! (Sigr), Live Foyn Friis (Sång,slv), Alex Jønsson (Egit), Jens Mikkel Madsen (Kb) - Sailing
      Kompositör: Live Foyn Friis
    • 23.20
      Foyn Trio! (Sigr), Live Foyn Friis (Sång,slv), Alex Jønsson (Egit), Jens Mikkel Madsen (Kb) - Oh, but the stars
      Kompositör: Live Foyn Friis
    • 23.25
      Foyn Trio! (Sigr), Live Foyn Friis (Sång,slv), Alex Jønsson (Egit), Jens Mikkel Madsen (Kb) - Lady Light
      Kompositör: Live Foyn Friis
    • 23.29
      Foyn Trio! (Sigr), Live Foyn Friis (Sång,slv), Alex Jønsson (Egit), Jens Mikkel Madsen (Kb) - Can you live?
      Kompositör: Live Foyn Friis
    • 23.35
      Elin Larsson Group (Igr), Elin Larsson (Tsax), Kristian Persson (Trb), Henrik Hallberg (Egit), Niklas Wennström (Kb), Johan Käck (Tr) - Waiting in vain
      Kompositör: Elin Larsson
    • 23.48
      Elin Larsson Group (Igr), Elin Larsson (Tsax), Kristian Persson (Trb), Henrik Hallberg (Egit), Niklas Wennström (Kb), Johan Käck (Tr) - It's gonna be OK
      Kompositör: Elin Larsson
    • 19.12
      Srso - Stenhammar Ithaka (1906)
      Kompositör: Wilhelm Stenhammar
    • 19.33
      Sergej Rachmaninov - Pianokonsert nr 3 d-moll
      Alexei Volodin (Pi), Sveriges Radios Symfoniorkester (Ork), Juraj Valèuha (Dir)
    • 20.28
      Isserlis, GSO - Två hebreiska melodier
      Kompositör: Maurice Ravel
    • 20.33
      Maurice Ravel - Två hebreiska melodier
      Sven Isserlis (Vlc) Göteborgs Symfonriker (Ork), Joana Carneiro (Dir)
    • 20.43
      Sergej Rachmaninov - Dödens ö
      Sveriges Radios Symfoniorkester (Ork), Juraj Valèuha (Dir)
    • 21.08
      Maurice Ravel - La valse
      Sveriges Radios Symfoniorkester (Ork), Juraj Valèuha (Dir)
    • 21.29
      Gavin Bryars - Om fotografering
      Radiokören (Kör), Kaspars Putnins (Dir)
    • 21.51
      Peteris Vasks - Fönster
      Radiokören (Kör), Kaspars Putnins (Dir)
    • 20.18
      Claude Debussy - Printemps
      Norrlandsoperans Symfoniorkester (Ork), Rumon Gamba (Dir)
    • 20.39
      Ylva Skog - "Persefone" konsert för trumpet och orkester
      Malin Silbo Ohlsson (Trp), Norrlandsoperans Symfoniorkester (Ork), Rumon Gamba (Dir)
    • 20.59
      Aaron Copland - Appalachian Spring
      Norrlandsoperans Symfoniorkester (Ork), Rumon Gamba (Dir)
    • 21.32
      Arnol Schönberg - Kammarsymfoni Nr. 2, op. 38
      Riga Sinfonietta (Ork), Normund Sne (Dir)
    • 21.54
      Anonymus - Dideba Ghmertsa (Praise to the Lord)
      Lettiska Statskören (KÖr), Maris Sirmais (Dir)
    • 21.55
      Anonymus - You are the Vineyard
      Lettiska Statskören (KÖr), Maris Sirmais (Dir)
    • 19.05
      Jonas Nydesjö - Shape in Shambles, a musical discordance for Refused and orchestra
      Norrlandsoperans Symfoniorkester (Ork), Jonas Nydesjö (Dir)
    • 20.39
      Kent Olofsson - Beginnungs
      Norrlandsoperans Symfoniorkester (Ork), Rumon Gamba (Dir)
    • 20.54
      Mats Larsson Gothe - Nr /.- "Apotheosis of the dance"
      Norrlandsoperans Symfoniorkester(ork), Rumon Gamba(dir)
    • 21.07
      Ludwig Van Beethoven - Symfoni Nr.7 i A-dur Opus 92
      Norrlandsoperans Symfoniorkester(ork), Rumon Gamba (Dir)
    • 21.48
      Mirjam Tally - Lament
      Norrlandsoperan Symfoniorkester (Ork), Rumon Gamba (Dir)