Kontakta musikprogram och webbkanaler

Sveriges Radio AB

Oxenstiernsgatan 20
105 10 Stockholm
08-784 50 00 växel

Pumpgatan 2 
405 13 Göteborg
031-83 70 00 växel

Baltzarsgatan 16
211 01 Malmö
040-666 55 00 växel

SR Musik

Jonas Westman
Redaktionschef SR Musik P3 P4 och P5
08-784 17 03
jonas.westman@sverigesradio.se

Ann-Louise Corbee
Gruppchef SR Musik P3 och P4 program
08-784 50 00
ann-louise.corbee@sverigesradio.se

Musikredaktörer

Mari Hesthammer
Musikredaktör för P3/P3 Koordinator
p3musikredaktorer@sverigesradio.se 

Linda Nordeman
Musikredaktör i P3
p3musikredaktorer@sverigesradio.se 

Esau Alcona
Musikredaktör i P3
p3musikredaktorer@sverigesradio.se 

Musikredaktioner

Musikguiden i P3 med Tina Mehrafzoon

Tina Mehrafzoon
Programledare
08-784 52 54
tina.mehrafzoon@sverigesradio.se

Samir Yosufi
Producent/programledare
070-873 44 15
samir.yosufi@sverigesradio.se

Gustav Holmström
Digital redaktör
08-784 50 00
gustav.holmstrom@sverigesradio.se

Jonna Spiik
Digital redaktör
08-784 50 00
jonna.spiik@sverigesradio.se

Anna Rosenström
Reporter Göteborg
031-83 76 27
anna.rosenstrom@sverigesradio.se

Pontus Andersson
Reporter Stockholm
08-784 50 00
pontus.andersson@sverigesradio.se

Mattias Wallenius
Reporter Stockholm
08-784 50 00
mattias.wallenius@sverigesradio.se 

Oscar Kangro
Reporter Malmö
08-784 50 00
oscar.kangro@sverigesradio.se 

Amanda Darehed
Reporter Umeå
08-784 50 00
amanda.darehed@sverigesradio.se

Jakob Frödén
Grafiker Göteborg
08-784 50 00

Liveproducenter

Tommy Ericsson
Liveproducent Stockholm
tommy.ericsson@sverigesradio.se

Torsten Larsson
Liveproducent Göteborg
torsten.larsson@sverigesradio.se

Mikael Lindberg
Liveproducent Umeå
090-17 17 23
mikael.lindberg@sverigesradio.se 

Oscar Kangro
Reporter Malmö
08-784 50 00
oscar.kangro@sverigesradio.se

P3 Session

Tommy Ericsson
Liveproducent
tommy.ericsson@sverigesradio.se

Musikguiden i P3: Soul

Mats Nileskär
Programledare/producent
040-666 55 43
mats.nileskar@sverigesradio.se

P3 Osignat

A-One Produktion AB
http://www.a-one.se 
070-685 09 39
anders.olsson@a-one.se

P3 med...

Kontaktperson:
Pelle Moeld
Programledare/producent
08-784 50 00
pelle.moeld@sverigesradio.se

P3 Guld

Liv Ungermark
Projektledare P3 Guld
08-784 12 39
liv.ungermark@sverigesradio.se

P3 Star

Louise Hallden
Programledare/kanalproducent
08-784 50 00
louise.hallden@sverigesradio.se

Emma Vikström
Programledare
08-784 50 00
emma.vikstrom@sverigesradio.se

Sofia Dalén
Programledare
08-784 50 00
sofia.dalen@sverigesradio.se

Relaterat

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade ljud i menyn under Min lista