Meänraatio-redaktionen.
1 av 2
Meänraatio-redaktionen.
meänraation saki
2 av 2
Meän saki: Ahti Aasa, Henrik Niva, Kurt Lind, Eva Kvist, Bertil Isaksson, Rolf Digervall. Foto: Ahti Aasa

Kontakta Meänraatio-redaktionen

Tel. Meänraatio: 0978-27 78 00

meanraatio@sverigesradio.se

Ahti Aasa Tel. 0978-27 78 10
ahti.aasa@sverigesradio.se

Rolf Digervall Tel. 0978-27 78 06
rolf.digervall@sverigesradio.se 

Jenny Hjorth-Rova Tel. 073-950 96 31
jenny.hjort-rova@sverigesradio.se

Bertil Isaksson  Tel. 0978-27 78 02 (tjänstledig)
bertil.isaksson@sverigesradio.se

Eva Kvist  Tel. 0927-27 78 05
eva.kvist@sverigesradio.se

Pia Lakkapää  Tel. 0978-27 78 07 (föräldraledig)
pia.lakkapaa@sverigesradio.se 

Kurt Lind Tel 0978-27 78 04 (tjänstledig)
kurt.lind@sverigesradio.se

Henrik Niva Tel. 0978-27 78 16
henrik.niva@sverigesradio.se

Regina Veräjä Tel. 070-653 45 25
regina.veraja@sverigesradio.se

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".