Om Konflikt

Konflikt är Sveriges Radios fördjupande utrikesmagasin. Vi vill knyta ihop världspolitik och svensk vardag.

Ge oss beröm, kritik eller tipsa! Kontakta oss på konflikt@sverigesradio.se 
Vi finns också på facebook och på twitter @p1konflikt

I redaktionen: 
Ivar Ekman programledare 
ivar.ekman@sverigesradio.se  
@ivarekman 

Robin Olin programledare 
robin.olin@sverigesradio.se 
@robinolin

Anja Sahlberg producent
anja.sahlberg@sverigesradio.se
@aesahlberg

Ulrika Bergqvist producent 
ulrika.bergqvist@sverigesradio.se

Johanna Melén producent
johanna.melen@sverigesradio.se 
@jmelen

Karin Lindblom gruppchef för Ekots fördjupningsprogram
karin.lindblom@sverigesradio.se
@lindblomkarin

Konflikt är en del av Ekoredaktionen på Sveriges Radio.

Programmet publiceras i vår app Sveriges Radio Play torsdagar klockan 17.00 och i P1 lördagar 09.03.