Fullständigt OS-tävlingsprogram 11-15/8

Måndag 11/8
Radiosporten sänder kl. 03.03-07.00 och 10.03-16.30

Badminton
04.00 Singel, 2:a omg, dam och 2:a omg, herr
04.00 Dubbel, kvartsfinaler, dam
12.30 Singel, 2:a omg, dam och 2:a omg, herr
12.30 Dubbel, kvartsfinaler, dam

Basket
Grpspel, dam

03.00 Nya Zeeland-XXX
05.15 XXX-Mali
08.30 Korea-Ryssland
10.45 XXX-XXX
14.00 Kina-USA
16.15 Australien-XXX 

Boxning
1:a omg.

07.30 57 kg
09.00 60 kg
13.00 57 kg
14.30 60 kg

Bågskytte
Lag, herr

04.00 Åttondelsfinaler
05.40 Kvartsfinaler
10.00 Semifinaler
10.55 Bronsmatch
11.25 Final

Fäktning
Florett, dam

04.00 1:a omg.
05.30 2:a omg.
07.30 3:e omg.
08.30 Kvartsfinaler
13.00 Semifinaler
14.10 Bronsmatch
14.40 Final

Handboll
Grpspel, damer
03.00 Kazakstan-Frankrike
04.45 Brasilien-Ungern
08.00 Angola-Norge
09.45 Sydkorea-Tyskland
13.00 Kina-Rumänien
14.45 Sverige-Ryssland

Judo
06.00 57 kg dam, 73 kg herr
12.00 57 kg dam, 73 kg herr

Kanot
Slalom, herr

09.00 C-1, försök 1:a omg
09.50 K-1, försök 1:a omg
10.50 C-1, försök 2:a omg
11.40 K-1, försök 2:a omg

Landhockey
Grpspel, herrar

02.30 Tyskland-Kina
04.30 Pakistan-Storbritannien
12.00 Korea-Nya Zeeland
12.30 Australien-Kanada
14.30 Spanien-Belgien
15.00 Holland-Sydafrika

Ridsport
02.00 Fälttävlan, lag/ind.

Rodd
09.30 Singelsculler, kvartsfinaler, dam
10.10 Singelsculler, kvartsfinaler, herr
10.50 Tvåa utan styrman, uppsamlingsheat, dam
11.10 Tvåa utan styrman, uppsamlingsheat, herr
11.20 Dubbelsculler, uppsamlingsheat, dam
11.40 Dubbelsculler, uppsamlingsheat, herr
11.50 Fyra utan styrman, uppsamlingsheat, herr

Segling
07.00 RS:X, 49:er, 470, finnjolle, yngling, deltävlingar

Simning
04.00 100 m rygg, semi, dam
04.10 200 m fritt, semi, herr
04.20 100 m fjäril, final, dam
04.25 100 m bröstsim, final, herr
04.35 100 m bröstsim, semi, dam
04.50 100 m rygg, semi, herr
05.25 400 m fritt, final, dam
05.35 4x100 m fritt, final, herr
12.30 200 m fritt, försök, dam
13.10 200 m fjäril, försök, herr
13.35 200 m medley, försök, dam

Simhopp
08.30 10 m synkhoppn, herr

Skytte
03.00 10 m luftgevär, kval, herr
03.00 Trap, kval, dam
06.00 10 m luftgevär, final, herr
09.00 Trap, final, dam

Tennis
04.30 1:a omg, singel/dubbel, dam/herr
11.00 1:a omg, singel/dubbel, dam/herr

Tyngdlyftning
04.00 62 kg, herr
06.30 58 kg, dam
09.30 58 kg, final, dam
13.00 62 kg herr, final, herr

Vattenpolo
Grpspel, damer
07.00 Ungern-Holland 
08.20 Ryssland-Italien
09.20 Grekland-Australien
11.00 USA-Kina

Volleyboll
Grpspel, damer
04.00 Algeriet-Serbien
06.00 Kazakstan-Italien
06.30 USA-Kuba
08.30 Brasilien-Ryssland
14.00 Kina-Polen
16.00 Japan-Venezuela

Beachvolley
03.00-09.00 Grpspel, dam/herr
12.00-18.00 Grpspel, dam/herr

Tisdag 12/8
Radiosporten sänder: 03.03-07.00 och 10.03-16.30

Badminton
04.00 Mixed, 1:a omg, dam/herr
04.00 Singel, 3:e omg, herr
04.00 Dubbel, 1:a omg, herr
12.30 Mixed, 1:a omg, dam/herr
12.30 Singel, 3:e omg, herr
12.30 Dubbel, 1:a omg, herr

Basket
Grpspel,

03.00 Iran-Litauen
05.15 XXX-Ryssland
08.30 XXX-XXX
10.45 Kina-Spanien
14.00 Angola-USA
16.15 Argentina-Australien

Boxning
1:a omg

07.30 51 kg
09.00 54 kg
13.00 51 kg
14.30 54 kg

Brottning
03.30 55 & 60 kg, kval, herr
04.30 55 & 60 kg, utslagningsomg, herr
10.00 55 kg & 60 kg, återkval, herr
11.00 55 kg, bronsmatch I, herr
11.10 55 kg, bronsmatch II, herr
11.20 55 kg, final, herr
11.55 60 kg, bronsmatch I, herr
12.05 60 kg, bronsmatch II, herr
12.15 60 kg, final, herr

Bågskytte
04.00 Ind, utslagningsomg, dam
09.30 Ind, utslagningsomg, dam

Fotboll
Grpspel, damer
11.00 Nordkorea-Tyskland
11.00 Nigeria-Brasilien
13.45 Kina-Argentina
13.45 Sverige-Kanada
13.45 Norge-Japan
13.45 USA-Nya Zeeland

Fäktning
Sabel, herr

04.00 1:a omg.
05.00 2:a omg.
06.30 3:e omg.
07.20 Kvartsfinaler
13.00 Semifinaler
13.50 Bronsmatch
14.10 Final

Gymnastik
04.00 Final, lag, herr

Handboll
Grpspel, herr
03.00 Brasilien-Kroatien
04.45 Egypten-Ryssland
08.00 Kina-Frankrike
09.45 Spanien-Polen
13.00 Korea-Danmark
14.45 Island-Tyskland 

Judo
06.00 -63 kg, kval, dam
06.00 -81 kg, kval, herr
12.00 -63 kg, final, dam
12.00 -81 kg, final, herr

Kanot
Slalom, herr

09.00 C-1, semi
09.40 K-1, semi
10.45 C-1, final
11.15 K-1, final 

Landhockey
Grpspel, damer

02.30 Argentina-Storbritannien
04.30 Australien-Spanien
12.00 USA-Japan
12.30 Kina-Sydafrika
14.30 Holland-Korea
15.00 Tyskland-Nya Zeeland  

Ridsport
Fälttävlan, hopping

13.15 Lag, final
16.45 Ind, final

Rodd
09.30 Singelsculler, uppsamlingsheat, dam
10.10 Singelsculler, uppsamlingsheat, herr
10.50 Tvåa utan styrman, uppsamlingsheat, dam
11.10 Tvåa utan styrman, uppsamlingsheat, herr
11.20 Dubbelsculler, uppsamlingsheat, dam
11.40 Dubbelsculler, uppsamlingsheat, herr
11.50 Fyra utan styrman, uppsamlingsheat, herr

Segling
07.00 Laser, race 1&2, herr och laser radial, race 1&2, dam
07.00 RS:X, race 2&3, herr/dam och 470, race 1&2, herr/dam

Simhopp
08.30 10 m synk, final, dam

Simning
04.00 200 m fritt, semi, dam
04.10 200 m fritt, final, herr
04.20 100 m rygg, final, dam
04.30 100 m rygg, final, herr
04.45 100 m bröstsim, final, dam
05.00 200 m fjäril, semi, herr
05.20 200 m medley, semi, dam
12.30 100 m fritt, försök, herr
13.15 200 m fjäril, försök, dam
13.45 200 m bröstsim, försök, herr
14.15 4x200 m fritt, försök, herr

Skytte
03.00 Dubbeltrap & 50 m pistol, kval, herr
06.00 50 m pistol, final, herr
09.00 Dubbeltrap, final, herr

Softboll
Grpspel, damer
03.30 Taiwan-Kanada
06.00 USA-Venezuela
11.00 Kina-Holland
13.30 Japan-Australien

Tennis
04.30 Singel, 2:a omg, dam/herr
04.30 Dubbel, 2:a omg, herr och dubbel, 1:a omg, dam
11.00 Singel, 2:a omg, dam/herr
11.00 Dubbel, 2:a omg, herr och dubbel, 1:a omg, dam

Tyngdlyftning
04.00 69 kg, herr
06.30 63 kg, dam
09.30 63 kg, final, dam 
13.00 69 kg, final, herr

Vattenpolo
Grpspel, herrar

03.30 Grekland-Ungern
04.50 Spanien-Australien
06.10 Italien-USA
08.00 Serbien-Kroatien
09.20 Kanada-Montenegro
10.40 Tyskland-Kina

Volleyboll
Grpspel, herrar

04.00 Ryssland-Tyskland
04.30 Egypten-Polen
06.30 USA-Italien
08.30 Serbien-Brasilien
14.00 Venezuela-Kina
16.00 Japan-Bulgarien

Beachvolley
03.00-09.00 Grpspel, herr
12.00-18.00 Grpspel, herr

Onsdag 13/8
Radiosporten sänder kl. 03.03-07.00 och 10.03-16.30

Badminton
04.00 Dubbel, semi, dam, kvartfinaler, herr
04.00 Singel, kvartsfinaler, dam
12.30 Dubbel, semi, dam, kvartsfinaler, herr
12.30 Singel, kvartsfinaler, dam

Baseboll
Grpspel
04.30 Taiwan-Holland
05.30 Kina-Kanada
12.00 Sydkorea-USA
13.00 Kuba-Japan

Basket
Grpspel, damer

03.00 XXX-Ryssland
05.15 XXX-XXX
08.30 XXX-XXX
10.45 Nya Zeeland-Kina
14.00 Australien-Korea
16.15 Mali-USA

Bordtennis
04.00 Lag, grpspel, dam/herr
08.30 Lag, grpspel, dam/herr
13.30 Lag, grpspel, dam/herr

Boxning
1:a omg

07.30 48 kg
09.00 91 kg
13.00 48 kg
14.30 91 kg

Brottning
Herr
03.30 66 kg & 74 kg, kval
04.30 66 kg & 74 kg, utslagningsomg
10.00 66 kg & 74 kg, återkval
11.00 66 kg, bronsmatch I
11.10 66 kg, bronsmatch II
11.20 66 kg, final
11.55 74 kg, bronsmatch I
12.05 74 kg, bronsmatch II
12.15 74 kg, final

Bågskytte
04.00 Ind, utslagningsomg, herr
09.30 Ind, utslagningsomg, herr

Cykel
05.30 Tempolopp, final, dam
07.30 Tempolopp, final, herr

Fotboll
Grpspel, herrar
11.00 Holland-Japan
11.00 Nigeria-USA
11.00 Sydkorea-Honduras
11.00 Kamerun-Italien
13.45 Elfenbenskusten-Australien
13.45 Argentina-Serbien
13.45 Kina-Brasilien
13.45 Nya Zeeland-Belgien

Fäktning
04.00 Florett, 1:a omg, herr
05.30 Florett, 2:a omg, herr
06.30 Florett, kvartsfinaler, herr
07.30 Värja, 1:a omg, dam
09.00 Värja, 2:a omg, dam
10.00 Värja, kvartsfinaler, dam
12.00 Florett, semi, herr
13.00 Värja, semi, dam
14.00 Florett, bronsmatch, herr
14.30 Värja, bronsmatch, dam
15.00 Florett, final, herr
15.30 Värja, final, dam

Gymnastik
04.30 Lag, final, dam

Handboll
Grpspel, damer
03.00-04.30 Ryssland-Brasilien
04.45-06.15 Rumänien-Frankrike
08.00-09.30 Sydkorea-Sverige
09.45-11.15 Kina-Angola
13.00-14.30 Norge-Kazakstan
14.45-16.15 Tyskland-Ungern

Judo
06.00 -70 kg, kval, dam
06.00 -90 kg, kval, herr
12.00 -70 kg, final, dam
12.00 -90 kg, final, herr

Kanot
Försök

09.00 C-2, 1:a omg, herr
09.40 K-1, 1:a omg, dam
10.40 C-2, 2:a omg, herr
11.20 K-1, 2:a omg, dam

Landhockey
Grpspel, herrar
02.30 Sydafrika-Australien
04.30 Kina-Korea
12.00 Kanada-Pakistan
12.30 Belgien-Tyskland
14.30 Nya Zeeland-Spanien
15.00 Holland-Storbritannien

Ridsport
13.15 Dressyr, grand prix, lag

Rodd
08.50 Singelsculler, semi C/D, dam
09.10 Singelsculler, semi C/D, herr
09.30 Singelsculler, semi A/B, dam
09.50 Singelsculler, semi A/B, herr
10.10 Tvåa utan styrman, semi A/B, herr
10.30 Dubbelsculler, semi A/B, herr
10.50 Fyra utan styrman, semi A/B, herr

Segling
07.00 470, race 5&6, dam/herr
07.00 49:er, race 7, 8&9, dam/herr
07.00 Laser, race 3&4, herr & Laser radial, 3&4, dam
07.00 Finnjolle, race 7&8, herr & Yngling, race 7&8, dam

Simhopp
08.30 3 m synk. final, herr

Simning
04.00 100 m fritt, semi, herr
04.10 200 m fritt, final, dam
04.20 200 m fjäril, final, herr
04.25 200 m fjäril, semi, dam
04.45 200 m bröstsim, semi, herr
05.10 200 m medley, final, dam
05.15 4x200 m fritt, final, herr

Försök
12.30 100 m fritt, dam
13.10 200 m ryggsim, herr
13.40 200 m bröstsim, dam
14.15 200 m medley, herr
15.05 4x200 m fritt, dam

Skytte
Kval, dam

03.00 25 m pistol
09.00 25 m pistol

Softboll
Grpspel, damer

03.30 Kina-Venezuela
06.00 USA-Australien
11.00 Japan-Taiwan
13.30 Kanada-Holland

Tennis
10.00 Singel, 3:a omg, dam/herr
10.00 Dubbel, kvartsfinaler, herr, 2:a omg, dam

Tyngdlyftning
04.00 77 kg herr
06.30 69 kg dam
09.30 69 kg, final, dam
13.00 77 kg, final, herr

Vattenpolo
07.00 Ungern-Australien
08.20 Ryssland-Kina
09.40 Grekland-Holland
11.00 USA-Italien

Volleyboll
Grpspel, damer

04.00 Italien-Algeriet
06.00 Venezuela-USA
06.30 Ryssland-Kazakstan
08.30 Serbien-Brasilien
14.00 Kuba-Kina
16.00 Polen-Japan

Beachvolley
03.00-09.00 Grpspel dam/herr
12.00-18.00 Grpspel dam/herr

Torsdag 14/8
Radiosporten sänder kl. 03.03-07.00 och 10.03-17.45

Badminton
04.00 Singel, kvartsfinaler, herr
04.00 Mixed, kvartsfinaler, dam/herr
12.30 Singel, kvartsfinaler, herr
12.30 Mixed, kvartsfinaler, dam/herr

Baseboll
Grpspel, herrar
04.30 Holland-USA
05.30 Sydkorea-Kina
12.00 Kuba-Kanada
13.00 Taiwan-Japan

Basket
Grpspel, herrar

03.00 XXX-Spanien
05.15 Australien-Iran
08.30 Angola-Kina
10.45 Litauen-Ryssland
14.00 USA-XXX
16.15 Argentina-XXX

Bordtennis
04.00 Lag, grpspel, dam/herr
08.30 Lag, grpspel, dam/herr
13.30 Lag, grpspel, dam/herr

Boxning
1:a omg

07.30 69 kg
08.30 81 kg
13.00 64 kg
15.00 69 kg

Brottning
Herr

03.30 84 kg, 96 kg & 120 kg, kval
04.30 84 kg, 96 kg & 120 kg, utslagningsomg
10.00 84 kg, 96 kg & 120 kg, återkval
11.00 84 kg, bronsmatch I
11.10 84 kg, bronsmatch II
11.20 84 kg, final
11.55 96 kg, bronsmatch I
12.05 96 kg, bronsmatch II
12.15 96 kg, final
12.50 120 kg, bronsmatch I
13.00 120 kg, bronsmatch II
13.10 120 kg, final

Bågskytte
Individuellt, dam

04.30 Åttondelsfinaler
10.00 Kvartsfinaler
10.50 Semifinaler
11.20 Bronsmatch
11.35 Final

Fäktning
Sabel, lag, dam

03.30 1:a omg.
05.00 Kvartsfinaler
06.10 Platserna 5-8
07.10 Semifinaler
08.20 Platserna 5-8
12.00 Bronsmatch
13.00 Final

Gymnastik
05.00 Mångkamp, final, herr

Handboll
Grpspel, herrar
03.00 Tyskland-Egypten
04.45 Polen-Brasilien
08.00 Korea-Island
09.45 Kina-Spanien
13.00 Danmark-Ryssland
14.45 Frankrike-Kroatien

Judo
06.00 Kval -78 kg, dam, -100 kg, herr
12.00 Finalpass -78 kg, dam, 100 kg, herr

Kanot
Slalom

09.00 C-2, semi, herr
09.35 K-1, semi, dam
10.45 C-2, final, herr
11.10 K-1, final, dam

Landhockey
Grpspel, damer

02.30 Kina-Holland
04.30 USA-Tyskland
12.00 Spanien-Korea
12.30 Japan-Argentina
14.30 Sydafrika-Australien
15.00 Nya Zeeland-Storbritannien

Ridsport
13.15 Dressyr, lag, final

Rodd
Singelsculler
08.10 E-final, dam
08.20 E-final, herr
08.30 D-final, dam
08.40 D-final, herr
08.50 C-final, dam
09.00 C-final, herr
10.50 B-final, dam
11.00 B-final, herr
09.10 Dubbelsculler, lättvikt, semifinal C/D, herr
09.30 Dubbelsculler, lättvikt, semifinal A/B, dam
09.50 Dubbelsculler, lättvikt, semifinal A/B, herr
10.10 Fyra utan styrman, lättvikt, semifinal A/B, herr
10.30 Scullerfyra, semifinal A/B, herr
11.10 Tvåa utan styrman, b-final, dam
11.20 Tvåa utan styrman, b-final, herr
11.30 Dubbelsculler, b-final, dam
11.30 Dubbelsculler, b-final, herr
11.50 Fyra utan styrman, b-final, herr

Segling
07.00 49:er, race 10, 11&12 dam/herr
07.00 RS:X race 5&6, dam/herr
07.00 Laser race 5&6 och laser radial race 5&6, dam
07.00 Finnjolle race 9&10, herr & Yngling race 9&10, dam

Simning
04.00 200 m bröstsim, final, herr
04.05 100 m fritt, semi, dam
04.20 200 m rygg, semi, herr
04.40 200 m fjäril, final, dam
04.45 100 m fritt, final, herr
04.55 200 m bröstsim, semi, dam
05.05 200 m medley, semi, herr
05.30 4x200 m 05.30, final, dam
12.30 50 m fritt, försök, herr
13.00 800 m fritt, försök, dam
13.40 100 m fjäril, försök, herr
14.20 200 m rygg, försök, dam

Skytte
Dam

03.00 Skeet, kval och 50 m gevär, kval
06.30 50 m gevär, final
09.00 Skeet, final

Softboll
Grpspel, dam

03.30 Kina-Australien
06.00 Kanada-USA
11.00 Holland-Japan
13.30 Taiwan-Venezuela

Tennis
10.00 Singel, kvartsfinaler, dam/herr
10.00 Dubbel, semifinaler herr, kvartsfinaler dam

Vattenpolo
Grpspel, herrar

03.30 Ungern-Spanien
04.50 Kroatien-Tyskland
06.10 Australien-Kanada
08.00 Montenegro-Grekland
09.20 USA-Serbien
10.40 Kina-Italien

Volleyboll
Grpspel, herr
04.00 Italien-Venezuela
06.00 Tyskland-Egypten
06.30 Brasilien-Ryssland
08.30 Polen-Serbien
14.00 Kina-Japan
16.00 Bulgarien-USA

Beachvolley
03.00-23.00 Grpspel/återkvalsmatcher

Fredag 15/8
Radiosporten sänder kl. 03.03-07.00 och 10.03-17.30

Badminton
04.00 Singel, semi, dam & dubbel, semi herr
12.30 Dubbel, bronsmatch dam & final dam
12.30 Singel, semi, dam

Baseboll
Grpspel
04.30 Kina-Taiwan
05.30 USA-Kuba
12.00 Kanada-Sydkorea
13.00 Japan-Holland

Basket
Grpspel, damer

03.00 XXX-Nya Zeeland
05.15 XXX-Australien
08.30 Ryssland-XXX
10.45 Kina-Mali
14.00 USA-XXX
16.15 Korea-XXX

Bordtennis
03.00 Lag, bronsplayoff, 1:a omg, dam/herr
08.30 Lag, semifinal I, dam
13.30 Lag, semifinal II, dam

Boxning
1:a omg

07.30 57 kg
08.30 60 kg
13.00 54 kg
15.00 57 kg

Bågskytte
Individuellt, herr

04.00 Åttondelsfinaler
10.00 Kvartsfinaler
10.50 Semifinaler
11.20 Bronsmatch
11.35 Final

Cykel
Velodrom

10.30 Lagsprint, kval, herr
10.55 Ind. förföljeselopp, kval, herr
11.45 Lagsprint, 1:a omg, herr
12.00 Ind. förföljeselopp, kval, dam
12.40 Lagsprint, bronslopp, herr
12.45 Lagsprint, final, herr

Fotboll
Kvartsfinaler, damer
12.00 1F-2G
12.00 1G-3/E/F
15.00 1E-3F/G
15.00 2E-2F

Friidrott
03.00 100 m häck, sjukamp, dam
03.05 Kula, kval grp A/B, herr
03.45 100 m, försök, herr
04.30 Höjdhopp, sjukamp grp A/B, dam
04.40 Slägga, kval, grp A herr
05.10 800 m, försök, dam
06.10 Slägga, kval grp B, herr
13.00 Kula, sjukamp grp A/B, dam
13.10 1 500 m, försök, herr
13.45 100 m, kvartsfinaler, herr
13.55 Diskus, kval grp A, dam
14.25 3 000 m hinder, försök, dam
15.00 Kula, final, herr
15.15 200 m, sjukamp, dam
15.20 Diskus, kval grp B, dam
15.40 Tresteg, kval grp A/B, dam
15.55 400 m häck, försök, herr
16.45 10 000 m, final, dam

Fäktning
Värja, lag, herrar

03.00 1:a omg.
05.00 Kvartsfinaler
06.30 Platserna 5-8
08.00 Semifinaler
09.30 Platserna 5-8
12.00 Bronsmatch
13.30 Final

Gymnastik
05.15 Mångkamp final, damer

Handboll
Grpspel, damer
03.00 Kazakstan-Kina
04.45 Brasilien-Sydkorea
08.00 Tyskland-Sverige
09.45 Rumänien-Angola
13.00 Frankrike-Norge
14.45 Ungern-Ryssland

Judo
06.00 -78 kg dam, -100 kg herr, kval
12.00 -78 kg dam, -100 kg herr, finalpass

Landhockey
Grpspel, herrar
02.30 Spanien-Kina
04.30 Holland-Kanada
12.00 Belgien-Nya Zeeland
12.30 Pakistan-Australien
14.30 Tyskland-Korea
15.00 Sydafrika-Storbritannien

Ridsport
13.15 Ind. hoppning, kval

Segling
07.00 Tornado, race 1&2, dam/herr & Starbåt, race 1&2, herr
07.00 49:er, race 13, 14&15 & 470, race 7&8, dam/herr

Simhopp
07.30 3 m, försök, dam

Simning
04.00 50 m fritt, semi, herr
04.10 200 m bröstsim, final, dam
04.15 200 m rygg, final, herr
04.25 200 m rygg, semi, dam
05.00 100 m fritt, final, dam
05.15 100 m fjäril, semi, herr

Försök
12.30 50 m fritt, dam
12.55 1 500 m fritt, herr
14.35 4x100 m medley, dam
15.00 4x100 m medley, herr

Skytte
03.00 50 m liggande gevär, kval, herr
03.00 Skeet, kval, herr
05.30 50 m liggande gevär, final, herr
07.00 25 m snabbpistol, kval, herr

Softboll
Grpspel

03.30 Kina-Kanada
06.00 USA-Japan
11.00 Australien-Taiwan
13.30 Venezuela-Holland

Tennis
10.00 Singel, semifinaler dam/herr
10.00 Dubbel, semifinaler, herr
10.00 Dubbel, bronsmatch, dam

Tyngdlyftning
04.00 85 kg, herr, grp B
06.30 75 kg, dam, grp B
09.30 75 kg, final, dam
13.00 85 kg, final, herr

Vattenpolo
Grpspel, damer

07.00 Italien-Kina
08.20 Holland-USA
09.40 Ryssland-USA
11.00 Ungern-Grekland

Volleyboll
Grpspel, dam
04.00 Algeriet-Ryssland
06.00 Brasilien-Kazakstan
06.30 Venezuela-Polen
08.30 Serbien-Italien
14.00 USA-Kina
16.00 Japan-Kuba 

Beachvolley
03.00-07.00 Åttondelsfinaler, dam/herr
12.00-16.00 Åttondelsfinaler, dam/herr


Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade ljud i menyn under Min lista