Startlista: Herrarnas 15 km fri stil

Sverige guldhopp Marcus Hellner går ut som startnummer 55. De stora favoriterna Petter Northug och Dario Cologna går ut som nummer 65 respektive 71. Förste svensk ut är Johan Olsson med startnummer 17.

Första åkare kör ut kl 13.30 (individuell start).

1. ROJO Imanol SPA  
2. HYVARINEN Perttu FIN
3. SEMENOV Michail BLR 
4. KILLICK GraemeCAN
5. LENTING Akira JPN 
6. DOLIDOVICH Sergei BLR 
7. HOFFMAN Noah USA 
8. FREEMAN Kris USA
9. PARISSE Clemen FRA 
10. HOFER David ITA 
11. NOTZ Florian GER 
12. BELLINGHAM Phillip  AUS  
13. MIKAYELYAN Sergey ARM  
14. WATSON Callum AUS 
15. LEHTONEN Lari FIN
16. PEREKHODA Ruslan  UKR
17. OLSSON Johan SWE
18. LIEPINS Arvis LAT  
19. NOUSIAINEN Ville FIN
20. POHL Andrew NZL  
21. BAUER Lukas CZE 
22. MOELLER Martin DAN
23. DOBLER Jonas GER
24. DADIC Edi CRO
25. TRITSCHER Bernhard AUT
26. ANTOLEC Jan POL
27. USTIUGOV Sergey RUS
28. ASTAPENKA Yury BLR
29. BABIKOV Ivan CAN 
30. MLYNAR Peter SVK
31. BAUMANN Jonas SUI
32. KOZISEK Dusan CZE 
33. LARKOV Andrey RUS
34. GAZUREK Sebastian POL 
35. MUSGRAVE Andrew GBR
36. VOLOTKA Denis KAZ  
37. JAKS Martin CZE
38. BALDAUF Dominik AUT
39. DUVILLARD Robin FRA
40. REHEMAA Aivar EST
41. LIVERS Toni SUI
42. MUKHIN Rinat KAZ  
43. GLOEERSEN Anders NOR
44. STAREGA Maciej POL
45. ROETHE Sjur NOR
46. CHEREPANOV Sergey KAZ
47. GAILLARD Jean Marc FRA
48. COCKNEY Jesse CAN
49. LEGKOV Alexander RUS
50. SRAIL Jan CZE
51. CLARA Roland ITA
52. CHEBOTKO Nikolay KAZ
53. KROGH Finn Haagen NOR
54. KRECZMER Maciej POL
55. HELLNER Marcus SWE
56. HAUKE Max AUT
57. RICHARDSSON Daniel SWE 
58. EISENLAUER Sebastian GER
59. HEIKKINEN Matti FIN
60. PEPENE Paul Constantin ROU
61. JESPERSEN Chris Andre NOR
62. BRATRUD Kyle USA
63. MANIFICAT Maurice FRA
64. BJORNSEN Erik USA
65. NORTHUG Petter Jr. NOR
66. UDA Takatsugu JPN  
67. HALFVARSSON Calle SWE
68. TSINZOV Veselin BUL
69. BELOV Evgeniy RUS
70. BAJCICAK Martin SVK
71. COLOGNA Dario SUI
72. BIKSE Indulis LAT
73. HOGIU Petrica ROU
74. KOVACS Paul AUS
75. YEGHOYAN Artur ARM
76. TERENTJEV Stepan LTU
77. CHUCHUGANOV Yordan BUL
78. YAREMENKO Kostyantyn UKR
79. KONYA Adam HUN  
80. PLAKALOVIC Mladen BIH
81. KRISTINSSON Brynjar Leo ISL  
82. PRIPICI Florin Daniel ROU 
83. SHANG Jincai CHN
84. BELOMAZHEV Stanimir BUL
85. VORANAU Aliaksandr BLR
86. SEYD Seyed Sattar IRA