VOLLEYBOLL

Här är spelschemat för volleybollen vid årets öspel, Island Games, på Åland. Åländsk tid (en timme före svensk)

HERRAR

Grupp A
Ösel, Grönland, Bermuda, Jersey, Gibraltar
Grupp B
Åland, Färöarna, Caymanöarna, Gotland, Guernsey

Söndag 28 juni
8:45 Gibraltar - Ösel
11:00 Guernsey - Färöarna
13:15 Åland - Gotland
15:30 Grönland - Jersey
18:00 Bermuda - Gibraltar
20:15 Caymanöarna - Guernsey

Måndag 29 juni
11:00 Gotland - Färöarna
15:30 Bermuda - Grönland
18:00 Caymanöarna - Åland
18:00 Jersey - Ösel

Tisdag 30 juni
8:45 Jersey - Bermuda
11:00 Gotland - Caymanöarna
15:30 Åland - Guernsey
18:00 Grönland - Gibraltar
20:15 Ösel - Bermuda
20:15Färöarna - Caymanöarna

Onsdag 1 juli
11:00 Guernsey - Gotland
11:00 Gibraltar - Jersey
13:15 Ösel - Grönland
15:30 Färöarna - Åland

Torsdag 2 juli
18:00 Semifinal ettan grupp A - tvåan grupp B
18:00 Placeringsmatch 9-10: femman grupp A - femman grupp B
20:15 Semifinal ettan grupp B - tvåan grupp A
20:15 Placeringsmatch 7-8: fyran grupp A - fyran grupp B

Fredag 3 juli
9:30 Placeringsmatch 5-6: trean grupp A - grupp B
12:00 Bronsmatch
19:30 Final


 

DAMER

Grupp A
Åland, Ösel, Bermuda, Rhodos, Guernsey, Hitra
Grupp B
Färöarna, Menorca, Grönland, Gotland, Jersey, Caymanöarna

Söndag 28 juni
8:45 Caymanöarna - Gotland
11:00 Hitra - Åland
13:15 Menorca - Grönland
15:30 Bermuda - Rhodos
18:00 Färöarna - Jersey
20:15 Ösel - Guernsey

Måndag 29 juni
11:00 Caymanöarna - Menorca
13:15 Grönland - Färöarna
13:15 Rhodos - Ösel
15:30 Jersey - Gotland
20:15 Guernsey - Åland
20:15 Hitra - Bermuda

Tisdag 30 juni
8:45 Rhodos - Hitra
11:00 Bermuda - Guernsey
13:15 Gotland - Färöarna
13:15 Menorca - Jersey
15:30 Grönland - Caymanöarna
18:00 Åland - Ösel

Onsdag 1 juli
8:45 Gotland - Menorca
8:45 Jersey - Grönland
13:15 Guernsey - Rhodos
15:30 Ösel - Hitra
18:00 Åland - Bermuda
18:00 Färöarna - Caymanöarna

Torsdag 2 juli
11:00 Ösel - Bermuda
11:00 Caymanöarna - Jersey
13:15 Färöarna - Menorca
13:15 Hitra - Guernsey
15:30 Rhodos - Åland
15:30 Grönland - Gotland

Fredag 3 juli
9:30 Placeringsmatch 5-6: trean grupp B - trean grupp B
12:00 Placeringsmatch 11-12: sexan grupp A - sexan grupp B
14:30 Semifinal ettan grupp A - tvåan grupp B
14:30 Placeringsmatch 9-10: femman grupp B - femman grupp A
17:00 Semifinal 2 ettan grupp B - tvåan grupp A
17:00 Placeringsmatch 7-8: fyran grupp A - fyran grupp B

Lördag 4 juli
11:30 Bronsmatch
14:00 Final

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".