Lördag 27 juni och söndag 28 juni

Här är öspelsprogrammet för lördagen den 27 och söndagen den 28 juni (åländsk tid - en timme före svensk). Med reservation för ändringar.

Lördag 27 juni
10:00 Segling Laser RDL och vindsurfing: Tune up race, 2 race
13:00 Segling Laser STD och vindsurfing: Tune up race, 2 race

Söndag 28 juni
08:45 Volleyboll
herrar Gibraltar - Ösel
08:45 Volleyboll damer Caymanöarna - Gotland
09.00 Judo damer -57kg, herrar -60kg, herrar -73kg, herrar -90kg, herrar +100kg
09:00 Skytte sportpistol herrar lag
09:00 Tennis lagtävling
10:00 Badminton lagtävling
10:00 Bordtennis lagtävling, omgång 1
10:00 Fotboll herrar Åland - Grönland
10:00 Gymnastik träning herrar Åland, Jersey
10:00 Segling Laser RDL och vindsurfing: 2 race
10:00 Skytte fripistol herrar lag
10:00 Skytte luftgevär damer lag
11:00 Volleyboll herrar Guernsey - Färöarna
11:00 Volleyboll damer Hitra - Åland
11:30 Gymnastik träning herrar Färöarna, Isle of Man, damer Färöarna, Jersey, Menorca

12:00 Fotboll herrar Menorca - Shetlandsöarna
12:00 Fotboll herrar Gibraltar - Guernsey
12:00 Fotboll herrar Western Isles - Froya
13:00 Bordtennis lagtävling, omgång 2
13:00 Gymnastik träning damer Isle of Man, Bermuda
13:00 Segling Laser STD: 2 race
13:00 Skytte grovpistol lag herrar
13:00 Skytte luftgevär herrar lag
13:15 Volleyboll herrar Åland - Gotland
13:15 Volleyboll damer Menorca - Grönland
14:30 Gymnastik träning damer Åland, Western Isles
14:30 Basket damer Menorca - Isle of Man
14:30 Basket damer Guernsey - Gibraltar

15:30 Volleyboll herrar Grönland - Jersey
15:30 Volleyboll damer Bermuda - Rhodos
16.00 Judo finaler damer -57kg, herrar -60kg, herrar -73kg, herrar -90kg, herrar +100kg
16:00 Fotboll herrar Rhodos - Isle of Wight
16:00 Fotboll herrar Ösel - Jersey
16:00 Fotboll damer Gotland - Jersey
16:00 Fotboll damer Grönland - Ösel
16:00 Gymnastik träning
16.45 Basket herrar Menorca - Gibraltar
16.45 Basket herrar Bermuda - Caymanöarna
17:00 Bordtennis lagtävling, omgång 3

18.00 Friidrott 
Herrar
18.00 Slägga med Tore Olofsson, Gustav Hansson
18.00 Höjdhopp final med Gustav Melen, Erik Larsson
18.40 200 m heat med Mattias Sunneborn, Morgan Unnogard
19.20 10 000 m final med Olof Thunegard, Daniel Hejdström
Damer
18.00 100 m heat med Frida Björkegren, Camilla Olsson
19.20 Längdhopp kval med Elinor Sundstrand, Boel Tetens
20.20 1500 m heat
18:00 Volleyboll herrar Bermuda - Gibraltar
18:00 Volleyboll damer Färöarna - Jersey
19.00 Basket herrar Rhodos - Ösel
19:00 Fotboll herrar Western Isles - Gotland
19:00 Fotboll herrar Falklandsöarna - Isle of Man
19:00 Fotboll damer Isle of Man - Isle of Wight
19:00 Fotboll damer Hitra - Guernsey
20:15 Volleyboll herrar Caymanöarna - Guernsey
20:15 Volleyboll damer Ösel - Guernsey

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade ljud i menyn under Min lista