Oxberg topp 100 Herrar

1 Lars Suther IFK Mora SK 02:44:57 
2 Rikard Andreasson IFK Mora SK 02:44:58 +00:01
3 Erik Eriksson IFK Mora SK 02:45:20 +00:23
4 Fredrik Byström Sollefteå SK 02:45:20 +00:23
5 Jörgen Brink Hudiksvalls IF 02:45:21 +00:24
6 Fredrik Östberg Falun/Borlänge SK 02:45:21 +00:24
7 Martin Rosvall Lycksele IF 02:45:22 +00:25
8 Mathias Fredriksson AXA Sports Club 02:45:22 +00:25
9 Oskar Svärd Vålådalens SK 02:45:22 +00:25
10 Markus Leijon IFK Mora SK 02:45:22 +00:25
11 Kalle Gräfnings Falun/Borlänge SK 02:45:22 +00:25
12 Daniel Tynell Grycksbo IF OK 02:45:23 +00:26
13 Markus Jönsson Ulricehamns IF 02:45:23 +00:26
14 Rikard Tynell Falun/Borlänge SK 02:45:23 +00:26
15 Martin Johansson IFK Mora SK 02:45:23 +00:26
16 Jörgen Aukland Norway 02:45:24 +00:27
17 Stanislav Rezac Czech Republic 02:45:24 +00:27
18 Svein Tore Sinnes Norway 02:45:24 +00:27
19 Thomas Henriksen Norway 02:45:24 +00:27
20 Marco Cattaneo Italy 02:45:24 +00:27
21 Thomas Freimuth Germany 02:45:25 +00:28
22 Erik Andersson Malungs IF 02:45:25 +00:28
23 Thobias Fredriksson AXA Sports Club 02:45:26 +00:29
24 Joakim Engström IFK Mora SK 02:45:26 +00:29
25 Martin Larsson Arvika IS 02:45:26 +00:29
26 Benjamin Seifert Germany 02:45:27 +00:30
27 Dan Moberg Ulricehamns IF 02:45:27 +00:30
28 Anders Aukland Norway 02:45:40 +00:43
29 Gustav Hall IFK Mora SK 02:45:43 +00:46
30 Kjetil Dammen Norway 02:45:44 +00:47
31 Tomas Jakoubek Czech Republic 02:45:45 +00:48
32 Thomas Alsgaard Norway 02:45:50 +00:53
33 Ole Christian Mork Norway 02:45:54 +00:57
34 Anders Myrland Norway 02:46:10 +01:13
35 Pär Jonsson Dala-Järna IK 02:46:45 +01:48
36 Andrè Haugsbö Norway 02:46:46 +01:49
37 Per-Olov Svahn Boxholm-Ekeby SK 02:46:47 +01:50
38 Gunnar Hammarberg Östersunds Skidlöparekl 02:46:47 +01:50
39 Ivar Tveiten Norway 02:46:48 +01:51
40 David Frisk IFK Mora SK 02:47:20 +02:23
41 Anders Palmér Karlslunds IF 02:47:28 +02:31
42 Frode Jermstad Norway 02:48:22 +03:25
43 Steffen Saeterhagen Paulsen Norway 02:48:23 +03:26
44 Audun Laugaland Norway 02:48:26 +03:29
45 Jerry Ahrlin Vålådalens SK 02:48:29 +03:32
46 Tommy Åsen Norway 02:48:34 +03:37
47 Martti Himma Estonia 02:48:37 +03:40
48 Peter Arnesson IF Hallby SOK 02:49:07 +04:10
49 Niklas Karlsson IFK Mora SK 02:49:08 +04:11
50 Mats Jakobsson Finland 02:49:09 +04:12
51 Gustav Nordström Gävle Skidkamrater 02:49:09 +04:12
52 Erling Christiansen Norway 02:49:10 +04:13
53 Martin Sutter Austria 02:49:10 +04:13
54 Lars Ljung Hudiksvalls IF 02:49:25 +04:28
55 Knut Anders Hatlen Norway 02:49:25 +04:28
56 Stefan Sunnerberg SK Ringen 02:49:26 +04:29
57 Oscar Bergström IFK Mora SK 02:49:26 +04:29
58 Jimmie Johnsson Falun/Borlänge SK 02:49:31 +04:34
59 Eirik Kurland Olsen Norway 02:49:50 +04:53
60 Sebastien Isenmann France 02:50:03 +05:06
61 Magnus Myhr Åsarna IK 02:51:40 +06:43
62 Bill Impola Falun/Borlänge SK 02:51:41 +06:44
63 Jeremy Weibel France 02:51:41 +06:44
64 Ole Jakob Naess Norway 02:51:42 +06:45
65 Adam Steen Falun/Borlänge SK 02:51:43 +06:46
66 Fredric Uusitalo Sollefteå SK 02:51:43 +06:46
67 Adam Johansson IFK Mora SK 02:51:44 +06:47
68 Olle Sjöström Karlslunds IF 02:51:44 +06:47
69 Martin Isaksson IFK Umeå 02:51:44 +06:47
70 Björn Horg Norway 02:51:44 +06:47
71 Robin Norum IFK Umeå 02:51:45 +06:48
72 Priit Talves Estonia 02:51:45 +06:48
73 Mikael Östberg Falun/Borlänge SK 02:51:45 +06:48
74 Klas Nilsson Skellefteå SK 02:51:46 +06:49
75 Christoffer Callesen Norway 02:51:46 +06:49
76 Heikki Karjaluoto Finland 02:51:46 +06:49
77 Thomas Steurer Austria 02:51:46 +06:49
78 John Björgård Norway 02:51:47 +06:50
79 Håkan Löfström Falun/Borlänge SK 02:52:05 +07:08
80 Jan Olav Beitmyren Norway 02:52:33 +07:36
81 Josef Lipburger Austria 02:52:34 +07:37
82 Timo Juursalu Estonia 02:52:36 +07:39
83 Ulf Tingelöf Kraftstaven Ski Team 02:53:15 +08:18
84 Kjartan Roland Norway 02:53:20 +08:23
85 John Vikman Borås GIF 02:53:21 +08:24
86 Lars Amund Toftegaard Norway 02:53:25 +08:28
87 Marcus Johansson Borås GIF 02:53:28 +08:31
88 Eirik Watterdal Norway 02:53:41 +08:44
89 Ronnie Löf Högbo GIF 02:53:42 +08:45
90 Björn Holmberg Räddningstjänsten Dala M. 02:53:42 +08:45
91 Christian Olsson Tranemo IF 02:53:53 +08:56
92 Samuel Norlén Dala-Järna IK 02:53:54 +08:57
93 Asbjörn Eritsland Norway 02:53:55 +08:58
94 Geir Strandbakke Norway 02:54:37 +09:40
95 Andreas Argårds IFK Mora SK 02:54:38 +09:41
96 Thomas Strid IFK Mora SK 02:54:39 +09:42
97 Guillaume Lalevée France 02:54:48 +09:51
98 Geir Thune Norway 02:54:48 +09:51
99 Marek Pazderský Czech Republic 02:54:49 +09:52
100 Pasi Vuori Finland 02:54:50 +09:53

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".