Hökberg topp 100 Herrar

1 Fredrik Östberg Falun/Borlänge SK 03:11:51 
2 Daniel Tynell Grycksbo IF OK 03:11:51 
3 Oskar Svärd Vålådalens SK 03:11:56 +00:05
4 Jörgen Aukland Norway 03:11:57 +00:06
5 Stanislav Rezac Czech Republic 03:11:57 +00:06
6 Erik Eriksson IFK Mora SK 03:11:57 +00:06
7 Jörgen Brink Hudiksvalls IF 03:11:58 +00:07
8 Marco Cattaneo Italy 03:11:59 +00:08
9 Markus Jönsson Ulricehamns IF 03:12:04 +00:13
10 Thomas Freimuth Germany 03:12:05 +00:14
11 Martin Rosvall Lycksele IF 03:12:09 +00:18
12 Kalle Gräfnings Falun/Borlänge SK 03:12:10 +00:19
13 Markus Leijon IFK Mora SK 03:12:11 +00:20
14 Dan Moberg Ulricehamns IF 03:12:11 +00:20
15 Rikard Andreasson IFK Mora SK 03:12:13 +00:22
16 Fredrik Byström Sollefteå SK 03:12:13 +00:22
17 Thomas Henriksen Norway 03:12:14 +00:23
18 Mathias Fredriksson AXA Sports Club 03:12:15 +00:24
19 Martin Larsson Arvika IS 03:12:16 +00:25
20 Thobias Fredriksson AXA Sports Club 03:12:17 +00:26
21 Lars Suther IFK Mora SK 03:12:19 +00:28
22 Joakim Engström IFK Mora SK 03:12:20 +00:29
23 Svein Tore Sinnes Norway 03:12:20 +00:29
24 Rikard Tynell Falun/Borlänge SK 03:12:20 +00:29
25 Martin Johansson IFK Mora SK 03:12:21 +00:30
26 Erik Andersson Malungs IF 03:12:27 +00:36
27 Benjamin Seifert Germany 03:12:33 +00:42
28 Anders Aukland Norway 03:13:35 +01:44
29 Tomas Jakoubek Czech Republic 03:13:36 +01:45
30 Gustav Hall IFK Mora SK 03:13:37 +01:46
31 Kjetil Dammen Norway 03:13:38 +01:47
32 Per-Olov Svahn Boxholm-Ekeby SK 03:15:09 +03:18
33 Pär Jonsson Dala-Järna IK 03:15:10 +03:19
34 Andrè Haugsbö Norway 03:15:11 +03:20
35 Ivar Tveiten Norway 03:15:12 +03:21
36 Gunnar Hammarberg Östersunds Skidlöparekl 03:15:13 +03:22
37 Ole Christian Mork Norway 03:15:14 +03:23
38 David Frisk IFK Mora SK 03:16:56 +05:05
39 Thomas Alsgaard Norway 03:16:57 +05:06
40 Anders Myrland Norway 03:17:00 +05:09
41 Frode Jermstad Norway 03:17:21 +05:30
42 Anders Palmér Karlslunds IF 03:17:31 +05:40
43 Steffen Saeterhagen Paulsen Norway 03:17:32 +05:41
44 Jerry Ahrlin Vålådalens SK 03:17:34 +05:43
45 Audun Laugaland Norway 03:17:34 +05:43
46 Jimmie Johnsson Falun/Borlänge SK 03:17:38 +05:47
47 Oscar Bergström IFK Mora SK 03:17:39 +05:48
48 Lars Ljung Hudiksvalls IF 03:17:40 +05:49
49 Martin Sutter Austria 03:17:41 +05:50
50 Knut Anders Hatlen Norway 03:17:42 +05:51
51 Mats Jakobsson Finland 03:17:43 +05:52
52 Gustav Nordström Gävle Skidkamrater 03:17:44 +05:53
53 Peter Arnesson IF Hallby SOK 03:17:44 +05:53
54 Stefan Sunnerberg SK Ringen 03:17:45 +05:54
55 Erling Christiansen Norway 03:17:45 +05:54
56 Martti Himma Estonia 03:18:38 +06:47
57 Niklas Karlsson IFK Mora SK 03:19:06 +07:15
58 Eirik Kurland Olsen Norway 03:19:59 +08:08
59 Tommy Åsen Norway 03:20:06 +08:15
60 Jeremy Weibel France 03:20:28 +08:37
61 Ole Jakob Naess Norway 03:20:28 +08:37
62 Magnus Myhr Åsarna IK 03:20:30 +08:39
63 Bill Impola Falun/Borlänge SK 03:20:30 +08:39
64 Fredric Uusitalo Sollefteå SK 03:20:31 +08:40
65 Priit Talves Estonia 03:20:32 +08:41
66 Robin Norum IFK Umeå 03:20:33 +08:42
67 Mikael Östberg Falun/Borlänge SK 03:20:34 +08:43
68 Heikki Karjaluoto Finland 03:20:35 +08:44
69 Sebastien Isenmann France 03:20:35 +08:44
70 Adam Johansson IFK Mora SK 03:20:39 +08:48
71 John Björgård Norway 03:20:44 +08:53
72 Adam Steen Falun/Borlänge SK 03:20:46 +08:55
73 Thomas Steurer Austria 03:20:47 +08:56
74 Martin Isaksson IFK Umeå 03:20:49 +08:58
75 Björn Horg Norway 03:20:55 +09:04
76 Timo Juursalu Estonia 03:21:35 +09:44
77 Josef Lipburger Austria 03:21:35 +09:44
78 Christoffer Callesen Norway 03:21:35 +09:44
79 Jan Olav Beitmyren Norway 03:21:36 +09:45
80 Olle Sjöström Karlslunds IF 03:21:37 +09:46
81 Ronnie Löf Högbo GIF 03:21:40 +09:49
82 Eirik Watterdal Norway 03:22:38 +10:47
83 Kjartan Roland Norway 03:22:39 +10:48
84 Björn Holmberg Räddningstjänsten Dala M. 03:22:40 +10:49
85 Klas Nilsson Skellefteå SK 03:22:46 +10:55
86 Lars Amund Toftegaard Norway 03:23:33 +11:42
87 John Vikman Borås GIF 03:23:33 +11:42
88 Geir Strandbakke Norway 03:23:46 +11:55
89 Andreas Argårds IFK Mora SK 03:23:47 +11:56
90 Christian Olsson Tranemo IF 03:23:49 +11:58
91 Samuel Norlén Dala-Järna IK 03:24:06 +12:15
92 Ulf Tingelöf Kraftstaven Ski Team 03:24:10 +12:19
93 Marek Pazderský Czech Republic 03:24:11 +12:20
94 Asbjörn Eritsland Norway 03:24:26 +12:35
95 Thomas Strid IFK Mora SK 03:24:45 +12:54
96 Jakob Börjesson Lima IF 03:24:46 +12:55
97 Guillaume Lalevée France 03:25:02 +13:11
98 Lassi Karonen Brudpiga RK 03:25:04 +13:13
99 Geir Thune Norway 03:25:14 +13:23
100 Toni Kinnunen IK Jarl Rättvik 03:25:16 +13:25

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade ljud i menyn under Min lista