Kontakt

Sveriges Radio P4 Göteborg
Adress: Pumpgatan 2, 405 13 Göteborg
Växel: 031- 83 70 00

Nyhetsredaktionen - Västekot
Telefon: 031-83 76 00
Mail: vastekot@sr.se  

Skicka SMS/MMS
Inled ditt meddelande med p4gbg, skicka till nummer 72250. Kostnad 3 kronor + eventuell trafikavgift.


Kontaktuppgifter till programmen:

Alltinget
alltinget@sr.se
Telefonnummer till slussen under sändningstid: 031-83 15 10

Dravel 
dravel@sr.se

Format
format@sr.se

Får jag lov
hasse.andersson@sr.se

Göteborg Direkt
gbgdirekt@sr.se

Morgonprogrammet
Insändartelefon: 031-83 39 39
morgonprogrammet@sr.se

P4 Live
p4live.gbg@sr.se

Radiohuset
radiohuset.gbg@sr.se

Skärp dig
skarpdig@sr.se

Svenska skivspår
leif.wivatt@sr.se

Teddy
teddy@sr.se

Vetenskapligt
vetenskapligt@sr.se

Wivatt
wivatt@sr.se

Äntligen fredag
fredag@sr.se

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".