Personallista

Vi som jobbar på SR Jämtland
Kanalledning
Lisa Hansson
 Kanalchef
  lisa.hansson@sr.se063-160655
Stefan Hanberg
  tf Redaktionschef
  stefan.hanberg@sr.se063-160674
Britt-Marie Jonsson
  Ekonom
  britt-marie.jonsson@sr.se063-160642
Administration
Staffan Björk
  Vaktmästare
  staffan.bjork@sr.se063-160656
Anci Ohlsen
  Receptionist
  anci.ohlsen@sr.se063-160600
Nyhetsredaktion
Johanna Gadd
  Reporter
  johanna.gadd@sr.se063-160672
Britt-Inger Hellström
  Reporter
  britt-inger.hellstrom@sr.se063-160636
Lisbeth Hermansson
  Reporter
  lisbeth.hermansson@sr.se063-160600
Nils Lindström
  Reporter
  nils.lindstrom@sr.se063-160600
Michael Ragnarsson
  Reporter
  michael.ragnarsson@sr.se063-160600
Elisabeth Wickzell
  Reporter
  elisabeth.wickzell@sr.se063-160638
Annelie Lanner
Nyhetschef
  annelie.lanner@sr.se063-160631
Janne Nyman
Programledare
  janne.nyman@sr.se063-160679
Programredaktion
Hans Andersson
  Reporter
  hans.b.andersson@sr.se063-160641
Lotta Löfgren
  Programledare
  lotta.lofgren@sr.se063-160673
Mats Hurtig
  Programledare
  mats.hurtig@sr.se063-160600
Åke Jonsson
  Programledare
  ake.jonsson@sr.se063-160647
Leif Landin
  Programledare
  leif.landin@sr.se063-160687
Håkan Lundqvist
  Programledare
  hakan.lundqvist@sr.se063-160625
Ingrid Marklund  Programledare  ingrid.marklund@sr.se063-160600
Agneta Nilsson  Programledare  agneta.nilsson@sr.se063-160600
Björn Nordquist 
  Programledare
  bjorn.nordquist@sr.se063-160639
Bitte Skogsäter
  Webbredaktör
  bitte.skogsater@sr.se063-160681
Sportredaktionen
Lennart Hobring
  Sportchef
  lennart.hobring@sr.se063-160689

Mikael Jonsson 
 
Reporter

  mikael.jonsson@sr.se063-160686
Staffan Larsson
  Reporter
  staffan.larsson@sr.se063-160686
Erica Skogen
  Reporter
  erica.persson@sr.se063-160686
Lindha Olofsson
  Reporter
  lindha.olofsson@sr.se063-160686
Musik
Jan Mårdberg
  Producent
  jan.mardberg@sr.se063-160691
Johannes Adolfsson
  Producent/Livemusik
  johannes.adolfsson@sr.se063-160600
Teknik
Robert Egnelius (vik)
Ljudtekniker
  robert.egnelius@sr.se063-160600
Arne Söderlind
  Ljudtekniker
  arne.soderlind@sr.se063-160645
Gunnel Persson
  Ljudtekniker
  gunnel.persson@sr.se063-160648

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".