Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på https://kundo.se/org/sverigesradio/

Vi i Femman 2007

Se klassernas deltagare samt deras lärare

VI I FEMMAN KVARTSFINAL 1
TORSDAG 11/1 2007
Stodeneskolan 5B, Karlstad  
Lärare: Gunilla Höglund
Lag:                                                          
OSKAR HILDEBRAND               
EMIL PERSSON                   
SOFIA JOHANSSON                
Reserver:
FREJ FALLQVIST                 
ANTON AGNEMYR                  
MOA ÖRNBOM                     

Järvenskolan 5A, Gunnarskog
Lärare: BosseForsberg
Lag:                                                          
TOMAS LUNDKVIST                
EMELIE ANDERSSON               
LINA BENGTSSON                 
Reserver:
MARIE SAMUELSSON               
ROBERT MAGNUSSON               
ANDREAS OLSSON
...................................................................................     

VI I FEMMAN KVARTSFINAL 2
TISDAG 16/1 2007 
Södermalmsskolan F-6 5C Kristinehamn
Lärare: Ann Söderberg
Lag:                                                         
ALEXANDER ROSQVIST             
EMELIE ÅSTRÖM                  
SOFIA ENGSTRAND                
Reserver:
SAMANTHA PAPAMINAS             
MICHELLE WESTIN                
EMIL RUSMAN                     

Kroppkärrsskolan 5 CD Soltalen Karlstad
Lärare: Gunilla Lindström
Lag:                                                         
JULIA ANDERSSON                
EMIL SJÖVALL                   
CARL-JOHAN ANDERSSON           
Reserver:
ANDREAS JANNERLÖV              
MIKAEL BERGSTRÖM               
ELIN KARLSSON                  
...................................................................................... 

VI I FEMMAN KVARTSFINAL 3
TISDAG 23/1 2007 
Västerstrandsskolan 5M Karlstad 
Lärare: Helena Sjöberg
Lag:                                                          
RICHARD BLIXT                  
JULIUS LIND                    
GIOVANNA PICCOLIORI            
Reserver:
SIMON JOHANSSON                
CARL MAGNUSSON                  
Svensbyn skola 5 Årjäng
Lärare: Mikael Karlin
Lag:                                                     
ROBERT GOELEMA                 
DANIEL DAHLSTRÖM               
SOFIE RENSTRÖM                 
Reserver:
MARCUS SVENNEHED              
DANIEL JANSSON                 
MADELEINE WAHL                
 ....................................................................................  

VI I FEMMAN KVARTSFINAL 4
TISDAG 30/1 2007 
Holmedals skola 5, Årjäng
Lärare: Kjell-Arne Ottosson
Lag:                                                          
OTTO SJÖDIN                    
JACOBO BESSELSEN               
LOVISA ANDERSSON               
Reserver:
VIKTOR ERICSSON               
MALIN MAGNUSSON               
OLA STRÖMNER                    
Herrhagsskolan 5B Karlstad
Lärare: Barbro Karlsson 
Lag:                                                          
CLAS BJÖRKLUND                 
MANNE WILLMARSSON              
SARA NILSSON                   
Reserver:
LUKAS AUGUSTSSON               
OLIVER ALTEBLAD                
EMMA ANDERSSON                 

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Sveriges Radio är oberoende i förhållande till politiska, religiösa, ekonomiska, offentliga och privata särintressen.
Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".