Du måste aktivera javascript för att sverigesradio.se ska fungera korrekt och för att kunna lyssna på ljud. Har du problem med vår sajt så finns hjälp på https://kundo.se/org/sverigesradio/
Ett avsnitt från Radiosporten
Sportextra med handboll och ishockey
Lör 28 okt 2017 kl 15:03
Här finns inget ljud
Här finns inget ljud. Det kan bero på att ljudet innehöll t.ex. upphovsrättsskyddad musik och endast låg kvar i 30 dagar.
Programledare: Alexander Lundholm och Bengt Skött

Fotboll: Allsvenskan
Östersund-Elfsborg 
Halmstad-AFC Eskilstuna 

Handboll: SHE
Skuru-H65 Höör

Ishockey: SHL
Rögle-Luleå 
Färjestad-Brynäs 
Frölunda-Linköping
Örebro-Mora

Musik som spelats i avsnittet

  • 15.06
    Molly Sandén - Rygg Mot Rygg
    Kompositör: K/Molly Sandén/Victor Thell/Maria Smith
    Bolag: LABEL MISSING
  • 15.27
    Whispers - And The Beat Goes On
    Album: Disco Dance
    Kompositör: William Shelby/Leon Sylvers/Stephen Shockley
    Bolag: ARCADE
  • 15.56
    Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood
    Kompositör: Foo Fighters
    Bolag: Sony Music
  • 16.21
    Dido - White Flag
    Kompositör: Rollo Armstrong/Dido Armstrong/Rick Nowels
    Bolag: Arista
  • 17.05
    Magic - Rude
    Album: Rude
    Kompositör: Nasri Atweh/Adam Messinger/Mark Pellizzer
    Bolag: Sony
  • 17.37
    The Cars - Drive
    Album: Heartbeat City
    Kompositör: Ric Ocasek
    Bolag: Elektra
  • 17.54
    Per Gessle - Ge Allt Du Kan
    Kompositör: Per Gessle
    Bolag: BORDER
  • 18.09
    Tina Turner - What You Get Is What You See
    Album: Break Every Rule
    Kompositör: Terry Britten/Graham Lyle
    Bolag: Capitol
  • 18.17
    Moneybrother - Tro På Varann
    Album: Så Mycket Bättre 2017
    Kompositör: Uno Svenningsson
    Bolag: PLAYGROUND
Programmet tillhör kategorin: Sport
Alla avsnitt från programmet Radiosporten
Sportextra med fotboll Igår kl 19:00(240 min)

Programledare: Roger Burman och Johan Bengts

Programledare: Roger Burman och Johan Bengts

Sportextra med SM-final i basket och fotboll Mån 23 apr kl 19:00(160 min)

Programledare: Mats Fagerström och Jens Prytz

Programledare: Mats Fagerström och Jens Prytz

Sportextra med fotboll och SM-final i ishockey Sön 22 apr kl 15:03(267 min)

Programledare: Cecilia Paulsson, Cecilia Ingman och Peter Ahnberg

Programledare: Cecilia Paulsson, Cecilia Ingman och Peter Ahnberg

Sportextra med SM-final i innebandy och ishockey Lör 21 apr kl 15:03(207 min)

Programledare: Cecilia Paulsson och Andreas Andersson

Programledare: Cecilia Paulsson och Andreas Andersson

Sportextra med SM-final i ishockey Tor 19 apr kl 19:00(180 min)

Programledare: Petra Svensson och Cecilia Paulsson

Programledare: Petra Svensson och Cecilia Paulsson

Har du frågor eller förslag gällande våra webbtjänster?

Kontakta gärna Sveriges Radios supportforum där vi besvarar dina frågor vardagar kl. 9-17.

Du hittar dina sparade avsnitt i menyn under "Min lista".